הבוקר: עיצומים החל מהשעה 10:00 ברשויות המקומיות

ברשויות המקומיות החליטו שלא לשתוק לנוכח הניסיון לפגוע בחייו של ראש העיר עכו שמעון לנקרי, והודיעו על שביתת מחאה. במשך שעתיים יתקיימו העיצומים, במהלכם לא יינתנו שירותים ופניות אזרחים לא יענו - בכל רחבי הארץ. יו"ר מרכז השלטון המקומי: "לא נאפשר פגיעה בראשי הרשויות"

שביתת מחאה בת שעתיים ברשויות המקומיות, א (חדשות 2)

הרשויות המקומיות צפויות לפתוח בשביתה בשעה 10:00 בבוקר למשך שעתיים. עובדי הרשויות מוחים על אזלת ידה של הממשלה באבטחת ראשי הערים, זאת לאחר הניסיון לפגוע בחייו של ראש העיר עכו לפני כשבועיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת השביתה עובדי הרשויות המקומיות ברחבי הארץ לא ייתנו שירותים ופניות אזרחים לא ייענו. במרכז השלטון המקומי הוחלט לפתוח בשביתה, זו במחאה על התעלמות משרד האוצר לדבריהם, מהנחיית ועדת השרים לקצוב אבטחת ראשי הערים. בשלטון המקומי מלינים על כך שהעיריות נאלצות לשאת בעלויות אבטחת ראשי הערים, הנאלצים להתמודד עם איומים מצד גורמים שונים על חייהם.

" הפגיעה בראשי הערים אינה פגיעה בשלטון המקומי ולא פגיעה בעירייה, זו פגיעה בשלטון החוק" אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט. "שמירה עליהם היא האינטרס של כולנו. לא ניתן יד לשלטון הפשע, האיומים האימה לנהל את חיינו."

בהודעה שפרסם מרכז השלטון המקומי צוין כי יו"ר המרכז בוחבוט פנה לראש הממשלה נתניהו לעסוק בנושא במהלך ישיבות הממשלה הקרובות. בוחבוט אף קרא לנתניהו לנקוט מספר צעדים ש"ישימו סוף", כלשונו, לפגיעה בראשי הערים.

"חייו של לנקרי ניצלו בנס"

"ניצל בנס", ראש עיריית עכו שמעון לנקרי (חדשות 2)
מחאתם של עובדי השלטון המקומי באה על רקע הניסיון לפגוע בחייו של ראש העיר עכו שמעון לנקרי, לפני כשבועיים. במהלך התקרית ירה אלמוני לעברו של ראש העיר בעת שעמד עם מכוניתו ברמזור אדום.

"חשתי שעוקבים אחרי וניסיתי לברוח", סיפר לנקרי לחדשות 2. הוא האיץ את מכוניתו אך לא הספיק להימלט מהכדורים שנורו לעברו. לנקרי הצליח להזעיק את כוחות מד"א ולהודיע להם על מקום הימצאו, בטרם איבד את הכרתו. עם הגעתו לבית החולים הצליחו הרופאים לייצב את מצבו ולהחזירו להכרה מלאה.