אולמרט ספד לדנקנר: "שוחחנו אמש; אמנון היה במיטבו"

עם היוודע דבר לכתו אמש של העיתונאי הוותיק בגיל 67, ספדו לו מכריו ועמיתיו למקצוע, וביניהם כאלה שעבדו איתו עוד בימיהם כעיתונאים. גם ראש הממשלה לשעבר וחברו הקרוב, אהוד אולמרט, הביע צער על מותו. "היה אדם תוסס בעל ידע מגוון"

"יהיה הרבה יותר משעמם". דנקנר (יח"צ)

עולם העיתונות והטלוויזיה אבל על לכתו של הפובליציסט והסופר אמנון דנקנר, שהלך אמש לעולמו והוא בן 67. גם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, ספד לעיתונאי הוותיק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אתמול בערב שוחחתי עם דנקנר", אמר אולמרט בריאיון לרשת ב', "הוא היה במיטבו". עוד ציין אולמרט, כי "אמנון דנקנר היה אדם תוסס, עם סקרנות אינטלקטואלית שקשה למצוא כמוה ובעל ידע מדהים בתחומים מגוונים".

"היה במיטבו". אולמרט ספד לדנקנר (AP)

שר האוצר, יאיר לפיד: "דוד אמנון מת"

גם שר האוצר, יאיר לפיד, הצטרף להספדים, ופרסם הודעה בעמוד הפייסבוק שלו שבה הביע צער על לכתו של דנקנר. "דוד אמנון מת", פתח השר לפיד את דבריו, " הלב שלו, שתמיד היה נוח ונימוח, נעמד פתאום דום. אני מכיר את כל תולדות הרישעות הדנקנרית, ומחבב כל פרק ופרק בה, אבל מה ששדרת נפגעיו המצקצקת והצדקנית לא הבינה מעולם, הוא שגם הנטייה הזו שלו, להיכנס בהם בכל הכוח הלא מבוטל של אישיותו המתפרצת, היה בעצם תוצר של תפיסת עולם שאמרה: 'אנשים טובים באמת אינם נרתעים ממלחמות רק בגלל שאין סיכוי לנצח בהן'. ואיזה מלחמות מפוארות הן היו!".

לדברי אולמרט ולפיד הצטרפה גם יושבת-ראש העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', שספדה גם היא לדנקנר המנוח. "הוא היה סופר, עיתונאי, פרשן, עורך - מה לא. מתפוצץ מכישרון ומשנינות, משכיל ורב ידע בכל תחום, עם חוש הומור מדהים, לשון חדה כתער, יכולת כתיבה נדירה, ואישיות סוערת".

יחימוביץ' הוסיפה כי הכירה היטב את דנקנר ואף הייתה מיודדת עמו בתקופתה כעיתונאית, אך "החוט המקשר החזק בינינו היה טומי לפיד ז"ל, אבא של יאיר, שהיה אמנם בר-פלוגתא אידיאולוגי חריף שלי, אבל חבר קרוב ואהוב מאוד". "גם דנקנר ואני לא הסכמנו כמעט על כלום", אמרה יחימוביץ', "אבל אנשים כמוהו, שאפשר לריב אתם מריבה הגונה אבל אף פעם לא לזלזל בהם - הופכים את החיים למעניינים, משעשעים ועשירים יותר".

עיתונאית הרכילות ליאורה גולדנברג-שטרן ספדה גם היא לדנקנר בעמוד הפייסבוק שלה, וכתבה: "אהובי, מורי ורבי, אמנון דנקנר כבר לא עימנו. הלב מסרב להשלים". בעמוד הפייסבוק של דנקנר עצמו ספדה ליאורה, "אמנון, הבטחת שתכתוב לי הספד. תמיד הכרחתי אותך להמציא לי את השורה הראשונה של איך תספיד אותי. הייתי מתווכחת איתך שהשורה הראשונה תהיה, היא הייתה יפה. אבל אתה התעקשת על אינטילגנטית, שנונה ומצחיקה. היית חד פעמי, היפוכונדר מדליק. ליבי עם מירי, אשת הברזל, הגברת דנקנר וילדיך, יואב ואיתי שאהבת בכל נימי נפשך. עוד לא מצליחה להיפרד ממך".

בעמוד הפייסבוק של דנקנר ספדו לו עוד רבים, עמיתים למקצוע, קוראים נלהבים וגם בני משפחה. בן דודו, עמוס פלום כתב, "בן דודי האהוב, האחרון שנשאר לי. בכאב ודמעה, יהיה זכרך ברוך וזכותך תגן עלי. גדלנו וינקנו ביחד, היינו יחד בגרמניה ואתה הלכת".