אמנון דנקנר הלך הלילה לעולמו

הפובליציסט והסופר אמנון דנקנר נפטר אמש בביתו לאחר שלקה בלבו. בני משפחתו הזעיקו את צוותי החירום, אך לאחר פעולות החייאה ממושכות נאלצו חובשי מד"א לקבוע את מותו

עיתונאי ופובליציסט. ארכיון (חדשות 2)

העיתונאי והסופר אמנון דנקנר הלך אמש לעולמו בגיל 67, לאחר שלקה בהתקף לב. דנקנר הותיר אחריו שני בנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמנון דנקנר כתב במרוצת השנים במגוון עיתונים ישראליים, ביניהם העיתונים "דבר", "חדשות", "הארץ" ו"מעריב", אותו גם ערך במשך חמש שנים, עד שנת 2007. במהלך שנות ה-70, שימש דנקנר כדובר הסוכנות היהודית וכדובר משרד החינוך, תחת השר דאז יגאל אלון. בתחילת שנות ה-90 כתב דנקנר את הביוגרפיה של הסופר והעיתונאי המנוח דן בן-אמוץ.

בעבר היה דנקנר חבר פאנל קבוע בתכנית הטלוויזיה "פופוליטיקה" בערוץ הראשון לצד חברו דן מרגלית. בשנים האחרונות השתתף דנקנר גם בסדרת הטלוויזיה "פולישוק" בה שיחק שר בממשלה.

אמנון דנקנר היה ידוע בחברותו הקרובה עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ואף הקפיד לעמוד לצידו במהלך ההליכים המשפטיים נגדו. בשנה האחרונה עורר דנקנר סערה ציבורית כשלאחר מתן הכרעת הדין באחד מהתיקים נגד אולמרט, קרא לפרקליט המדינה משה לדור להתאבד.

העיתונאי שי גולדן ספד הלילה לדנקנר ואמר "עצוב לי מאוד על פטירתו של אמנון דנקנר. אני חייב לאיש הזה לא מעט. אומר רק שהוא אחד האנשים המבריקים שפגשתי בחיי. עילוי של ממש. חבל נורא".