האסיר שאשתו נהרגה בתאונת דרכים: "חושש שילדיי יישארו לבדם"

ערן בר מוחא, שאיבד את אשתו אורטל בתאונת דרכים בשבוע שעבר, שבר היום שתיקה וסיפר על פחדיו מפני היום שייאלץ לחזור לכלא בתום החופשה. "מי ידאג לילדיי?", שאל בכאב

בחדר קטן בבית החולים סורוקה בבאר שבע מטפל ערן בר מוחא בשני ילדיו הקטנים שנפצעו בתאונה הקשה בצומת הנגב בשבוע שעבר. בתו, בת חמש, ובנו בן שנתיים וחצי, היו ברכב עם אורטל, אמם שנהרגה בתאונה וחייהם ניצלו בנס. ערן, המרצה עונש מאסר על עבירות מרמה, אמור לחזור לכלא בסיום השבעה - והחליט לפרוק את שעל ליבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני חושש שאשאיר אותם אותם לבד ולא יהיה אף אחד שיהיה איתם", אמר. "אני לא יודע מה יהיה, אני כל כך רוצה להישאר איתם הם כל כך צריכים אותי", הוסיף.

ביום רביעי שעבר, אחרי חופשה מיוחדת של שבוע, החזירה אורטל את ערן לבית הסוהר. בדרך חזרה הביתה לקרית גת, על כביש מספר 40, היא התנגשה חזיתית ברכב אחר, שבו נסעה טלי הילדסהיים, בעלה וארבעת ילדיהם; שתי האימהות נהרגו, ילדי שתי המשפחות נפצעו בדרגות פציעה שונות.

בתה שואלת: איפה אמא?. בר מוחא ז"ל (חדשות 2)

"חיכינו למועד הזה שאצא לחופשה", סיפר ערן. "כל המשפחה הגיעה להלוויה וזה נראה כאילו עשו לה מסיבת פרידה", תיאר בכאב.

זו הייתה האהבה הראשונה של שניהם; לפני שש שנים התחתנו, והתוכניות לעתיד כללו גם את הרחבת התא המשפחתי. מלבד ההתמודדות עם האובדן הקשה על אשתו אורטל, ערן צמוד לילדים, ובעיקר לבנו שסובל מפגיעה מוחית ואינו מזהה אותו ובתו, שאינה מפסיקה לשאול איפה אמא.

עו"ד עידן פורת, פרקליטו של בר מוחא, אמר כי "בשורה התחתונה, אנו מבקשים שבעוד כשבוע, לאחר שתיגמר השבעה, ערן ישתחרר שחרור מוקדם לביתו, יסיים את המעצר באופן חריג ויהיה עם משפחתו ולצד ילדיו בבית החולים"

ביום שני ערן אמור לחזור לכלא כדי לסיים את ריצוי עונש המאסר. אבל בנסיבות האלה הוא מבקש דבר אחד: להישאר עם ילדיו.