מהמופלטות לפארקים: חוגגים מימונה

אלפי משפחות ניצלו את מזג האוויר הנאה שפקד את ישראל כדי לחגוג את המימונה ואת שובו של החמץ. פארק הירקון נכבש על ידי המנגליסטים שהבטיחו חגיגת בשרים שתמשך עד שעות הערב. "אנחנו כאן בכל שנה - זאת כבר מסורת", הסבירו

אחרי שאכסנו את המצות והתרגלו שוב לחמץ, הגיעו היום מאות משפחות לפארק הירקון כדי לציין את המימונה בצורה האופיינית ביותר - עם המנגל השנתי שמבשר על סיומו של חג המצות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אהוד מזרחי, שהגיע יחד עם משפחתו לפארק בשעות הבוקר, נערך לשהייה ארוכה במיוחד. "אנחנו נהיה כאן עד שמונה בערב, מבחינתי כל היום נעשה על-האש", הצהיר לקול צהלותיהם של בני משפחתו. "אנחנו חוגגים כאן בכל שנה, זאת כבר מסורת משפחתית".

"אני מזמין את כל כתבי ערוץ 2 לחגוג איתנו כאן", קרא מזרחי בעודו ממלא את המנגל בגחלים והוסיף בחיוך: "אבל קודם כל את רוני דניאל, אהוד יערי וגם את קושמרו".

"המנגל זה כבר מסורת" (חדשות 2)
גן סאקר, הידוע כמקום מפגש מרכזי בחג נותר הבוקר שומם כמעט לחלוטין. הרוכלים שהגיעו בשעות הבוקר נותרו מעט מאוכזבים אך הביעו תקווה שהמקום יתמלא עד שעות הצהריים המאוחרות.

אוראל חנופה, מוכר פיתות בגן הירושלמי, הסביר שגם בשנה הפארק התמלא בתוך דקות והפתיע רבים. "אנשים פה רעבים, מתים ללחם אחרי החג", סיפר חנופה. "הירושלמים לא אוהבים להקדים, אנחנו לא דואגים".

אתמול חגגו ברחבי הארץ את המימונה בשלל אירועים שונים. כמדי שנה כיכבו המופלטות, המרציפן, הממתקים וגם הפוליטיקאים - שלא מפספסים את ההזדמנות לבוא ולחגוג עם יוצאי העדה המרוקאית. ראש הממשלה נתניהו היה כמדי שנה באור עקיבא, שר הביטחון יעלון היה ברחובות וגם שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט הגיע לנתיבות.