הצצה לסוויטות הכי יקרות בישראל

בארץ יש מספר סוויטות ודירות יוקרה העומדות בתנאים של עשירי וידועני העולם. הסוויטה הנשיאותית של אובמה עלתה 4,200 דולר ללילה, הפסנתר של אלטון ג'ון הועלה לסוויטה באמצעות מנוף ונעמי קמפבל דרשה מצוות המלון לקנות לה תיק יוקרתי. הדרישות, הבקשות המוזרות והפינוקים המיוחדים

בישראל יש מספר סוויטות ודירות יוקרה בודדות המתאימות לדרישותיהם של עשירי העולם המגיעים לביקור בארץ הקודש. הסוויטה המלכותית שבמלון דן תל אביב היא אחת מהן. הסוויטה היא ביתו השני של מייק סטולוביצקי, המגיע אליה מדי שנה לחופשת מולדת הישר מדירתו בשדרה החמישית בניו יורק, המשקיפה לסנטרל פארק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם תנאים כמו אלה - רק הסוויטה הזאת יכולה להתחרות. "מכאן אני מסתכל על הנוף הכי יפה בעולם", מספר סטולוביצקי, "אין כמו להתעורר בבוקר ולראות את הצבע הכחול של הים הזה", הוא מסביר.

שבוע אחד בסוויטה יכול לכסות חלק לא קטן מהמשכנתא שלכם. "לילה בסוויטה עולה קצת יותר מ-3,000 דולר ללילה", אומר איתי אליעז, מנכ"ל מלון דן תל אביב. "יש טווח של מחירים החל מ-800 דולר ומגיע ליותר מ-3,000 דולר אצלנו במלון".

לדברי סטולוביצקי מדובר דווקא במחיר זול במיוחד. "אני הייתי בסוויטות בעולם גם במחירים של 10,000 דולר ללילה", הוא מסביר.

"בסוויטה יש הכל", אומר אליעז, "כל מה שאורח יכול לחלום עליו, כל מה שהוא צריך וכל מה שהוא רגיל לקבל בבית - אנחנו יודעים לספק לו". אך מה קורה אם האורח המיוחד הוא נשיא ארצות הברית? "כשהעולם מנוהל מכאן זאת הרגשה נפלאה", אומר דרור דנינו, מנהל מלון קינג דיויד בירושלים, שבסוויטה הנשיאותית שלו התארח ברק אובמה לפני כשבועיים. הסוויטה הוכתרה על ידי המגזין פורבס ישראל כסוויטה היקרה ביותר בארץ. "הסוויטה הזאת עולה 4,200 דולר לילה כולל ארוחת בוקר", מסביר דנינו.

דרישות גבוהות ופינוקים מיוחדים (חדשות 2)

מהי הבקשה המוזרה של נעמי קמפבל?

אך מסתבר כי לא רק לינה וארוחות כלולות במחיר. "כשדוגמנית העל נעמי קמפבל התארחה אצלנו היא מאוד רצתה לצאת מהמלון עם תיק מסוים של חברה מסוימת בצבע מסוים", מספר דנינו, "שלחנו חמישה עובדים לתור אחר התיק ולבסוף הוא נמצא בחנות בתל אביב. עבורנו זאת הייתה טרחה רבה אבל עבור קמפבל זה היה שגרתי לגמרי. היא קיבלה את התיק ואמרה תודה רבה", אומר דנינו.

"כשאלטון ג'ון ביקר בישראל העלנו פסנתר לסוויטה באמצעות מנוף, סילבסטר סטלון ביקש מכשיר כושר בסוויטה כדי שיוכל להתאמן עליו, אבל בניגוד למה שניתן לחשוב בקשות הידוענים דווקא היו צנועות", מספר מוטי ורסס מרשת מלונות הילטון. הצניעות של הידוענים היא הגדרה מעניינת בהתחשב בזה שסוויטת העיר הלבנה במלון הילטון בתל אביב עולה בין 18,500 ל-19,000 שקלים ללילה. בסוויטה ניתן למצוא ג'קוזי במרפסת, טלוויזיה שיורדת מהתקרה ושלל פירו-טכניקות - הרי משהו צריך להצדיק את המחיר.