חוגגים מימונה ברחבי הארץ: "שמחה מתוקה"

הפסח נגמר וחגיגות המימונה המסורתיות נפתחו: שולחנות עמוסים בכל טוב, ריקודים ושירים מקבלים את פני האורחים. "עבדנו קשה כל החודש, נכין 3,000 מופלטות הערב אני מעריך", סיפר זוהר מרחובות שיארח כ-2,000 בני אדם. גם הפוליטיקאים מצטרפים לשמחה

חג הפסח הסתיים, כבר מותר לאכול חמץ וברחבי הארץ החלו הערב חגיגות המימונה המסורתיות עם הכיבוד הססגוני והמופלטות המפורסמות. כמדי שנה גם חברי הכנסת והשרים מפגינים נוכחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו השתתפו הערב בחגיגות המימונה באור עקיבא. נתניהו אמר במהלך הערב לחוגגים: "עם ישראל תרבחו ותסעדו! עם ישראל עובר ממצה ומרור למופלטה ודבש. אני מבקש להודות לכוחות הביטחון שדאגו להגן על עם ישראל שטייל במהלך החג". נתניהו העלה לדף הפייסבוק שלו תמונה שלו ושל רעייתו שרה במהלך החגיגות וכתב: "תרבחו ותסעדו! מימונה שמח לכולם. Happy holiday to all!".

ח"כ צחי הנגבי יוצא לחגוג בבתי חברים - מאשקלון עד רמת השרון. "מטעמי התנזרות מפחמימות אדלג השנה על המופלטות", כתב בדף הפייסבוק שלו, "אבל על הריבות ושאר מיני התמרים המתקתקים לא אוותר".

השר סילבן שלום שלח ברכה לאזרחי המדינה: "תרבחו ותסעדו מימונה שמחה לכל בית ישראל. מאחל לכל בית ישראל שפע, בריאות, אושר ועושר והמון שמחה".

ח"כ מירי רגב בלבוש המסורתי (פייסבוק)

ח"כ מירי רגב כתבה בפייסבוק: "התחלנו את חגיגות המימונה בבית משפחת סוויסה בגן יבנה. הערב עוד ארוך... חג שמח! תרבחו ותסעדו".

משפחת לוי חוגגת: 3 ק"ג של בצק

חני וזוהר מרחובות מארחים כ-2,000 אנשים לחגיגות. "עבדנו קשה כל החודש, נכין 3,000 מופלטות הערב אני מעריך", אמר זוהר.

3 ק"ג בצק, משפחת לוי מארחת (מור לוי)

בקיבוץ שפיים נערכה חגיגה אצל משפחת לוי בהשתתפות עשרות אנשים. השולחן העומס בכל טוב כלל גם פיתות חמות וטריות שהובאו מאחת המאפיות באזור. הסבתא שרה לוי, שמארחת את השמחה סיפרה לחדשות 2 באינטרנט שהיא מכינה מופלטות מ-3 ק"ג של בצק ומקווה שהיא לא תצטרך להביא עוד.

בנה יהושע הסביר: "על שולחן המימונה מניחים באופן מסורתי צלחת עם גבעולי פול שמכוסים בקמח, כד חלב וכל טוב. הבצק של המופלטות תופח ומחכה להגיע למחבת עם השמן". במקום יש מוזיקה ודרבוקות והאנשים, שחלקם לבושים גלביות ותרבושים, רוקדים וצוהלים. "זאת שמחה גדולה ותענוג לראות את החוגגים", אמרה סבתא לוי.