צפו: תאונת אופנועים בקרקס ברמת גן

לעיני מאות צופים ביצעו רוכבי האופנוע של קרקס מדגסקר את הפעלול הרגיל שלהם, שבמסגרתו הם נוסעים ביחד במהירות בתוך כדור גדול מברזל. אלא, שהפעם הסתיים התרגיל בפציעה קשה של אחד מהם, לאחר ששני כלי הרכב התנגשו. כך זה נראה

תאונה קשה במהלך הפעלול בקרקס: בזמן תרגיל שביצעו היום שני רוכבי אופנועים, המשתתפים בקרקס מדגסקר ברמת גן, החליק אחד מהם והשני שלא הפסיק לבלום דרס אותו. ההופעות נמשכו גם אחרי התאונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרוכב שנפגע, לואיס גוברה בן 28 מקולומביה, מאושפז במצב קשה בבית החולים אחרי ניתוח מסובך שעבר. מצבו מוגדר יציב, אך בקרקס מעריכים שלא יוכל עוד לבצע פעלולי רכיבה.

דורון קופי עציוני, מפיק הקרקס, אמר: "תקלות קורות ותאונות קורות, וכמו שאין קרקס בלי אקרובטיקה אין גם קרקס בלי תאונות. לצערי זה קרה לנו היום".

מנחה הקרקס אלדר טורנר תיאר את התגובה של הקהל: "הצופים לא רגילים בדרך כלל לראות כאלה דברים, בטח לא מול העיניים. אז חלקם היו טיפה המומים, אבל בסופו של דבר הם מחאו כפיים לכל שאר האמנים והבינו שאין מה לעשות בקרקס יש סכנות וזה קורה".

תאונה זהה התרחשה בקרקס בישראל ב-2011

לפני כשנה ושלושה חודשים אירעה תאונה זהה לחלוטין בקרקס אחר שהופיע בארץ. במהלך מופע לחנוכה של קרקס מדראנו, שנערך באור יהודה, נכנסו שני אופנוענים לכלוב מתכת עגול. תחילה הכול הלך כשורה, אך לפתע, כך על פי עדויות הצופים, התנגש אחד מהם בחברו והשניים נפלו מכלי הרכב. אחד האופנוענים פונה לבית החולים תל השומר לאחר שהתלונן על כאבים בידו.

"המנחה צעק: 'חובשים, חובשים'", סיפר יגל שולמן בן ה-11.5 מגבעת שמואל לחדשות 2 באינטרנט. "בהתחלה לא הבנו מה קורה, אבל אז הרחנו ריח נוראי של דלק וכולם יצאו החוצה מהר".

לדברי יגל, כתוצאה מהתאונה פרצה המולה בקהל. "היו מלא אמהות שצרחו ותינוקות בכו", תיאר. רוכבי האופנועים, בני 20, נפצעו בגפיים ובאגן. ממד"א נמסר כי שניהם טופלו במקום עם פציעות קלות והתפנו לבית החולים תל השומר להמשך טיפול.