בממשלה ובמשטרה מגיבים על תקיפות הקשישים :"תופעה מזעזעת ומבישה"

עקב האירועים האחרונים שבהם הותקפו קשישים בהרצליה ובחולון, קראו גורמים בכירים לנקוט בכל האמצעים נגד מי שפוגע באוכלוסייה חסרת הישע. "יש להחמיר באופן משמעותי את הענישה", אמר שר הביטחון יעלון

מביע שאט נפש מהאירועים. השר אהרונוביץ' (חדשות 2)

מקרי האלימות נגד קשישים מעוררות סערה: בכירים בממשלה ובמשטרה גינו בחריפות את האירועים הקשים שהתרחשו בסוף השבוע בהרצליה ובחולון, וקראו להיאבק בתופעה בכל הכלים הדרושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר באירועים קשים. אני מגנה אותם ומביע שאט נפש מהם", כתב השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', בעמוד הפייסבוק שלו. "רצף המקרים מעיד על העובדה כי חלקים מסוימים בחברה בישראל אינם מכבדים את האחר, וודאי שלא את אלו שהחברה צריכה להוקיר ולהודות להם יותר מכל - אוכלוסיית הקשישים", הוסיף השר וקרא לנקוט יד קשה ולהביע מעורבות רבה יותר בכל האמור לטיפול בסוגייה.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שתחום זה אינו תחת טיפולו, בחר אף הוא להתייחס לתופעה שהגדיר כ"מזעזעת ומבישה". "אני מניח שכל אחד ואחת מאיתנו מתקשה למצוא את המילים הראויות נוכח התופעה המזעזעת והבלתי נסבלת הזו. כאדם וכאזרח אני חש בושה גדולה אל מול מקרי אלימות אלו", אמר השר יעלון, שקרא אף הוא להחמיר את הענישה באופן משמעותי כלפי תוקפי קשישים, זאת במקביל להעמקת המאבק בתופעות אלו בהיבט החינוכי.

2 קשישים הותקפו. ארכיון (AP)

הוארך מעצר החשודים בתקיפות הקשישים

בתוך כך, הנחה מפקד מחוז תל אביב של המשטרה, ניצב אהרון אקסול את כלל המפקדים בשטח לטפל בכל חומרת הדין באירועים אלו - ובמקומות בהם יש ראיות לכך, להגיש כתבי אישום בתוך תקופת המעצר. "אירועי אלימות בכלל ונגד קשישים בפרט, הינם תופעה בזויה שלא נוכל להשלים איתה - כחברה בכלל וכגוף אוכף חוק בפרט. אין בכוונתנו לעבור על כך לסדר היום", הבהיר ניצב אקסול.

המשטרה עצרה אמש חשוד בתקיפת הקשיש עמירם אורון בהרצליה מעצרו של החשוד, תושב העיר בן 28, הוארך ב-5 ימים. בנוסף, עצרה המשטרה חשוד שהיה מעורב לכאורה באירוע תקיפת ניצול השואה בחולון ביום שישי האחרון. גם מעצרו שלו הוארך עד סוף השבוע. בכוונת משטרת מחוז תל אביב למצות את החקירה בעניינם.