הנשיא פרס במפגש עם הרבנים הראשיים: "הזרמת הגז ממאגר תמר בשבת הייתה טעות"

בפגישתו המסורתית הבוקר עם הרבנים הראשיים והרב עובדיה יוסף לקראת החג השני של פסח, התייחס נשיא המדינה שמעון פרס להליך הזרמת הגז ממאגר "תמר" שהחל במהלך השבת: "זו הייתה שגיאה להתחיל את ההזרמה דווקא בשבת". הנשיא הדגיש את חשיבות השמירה על עולם התורה, והביע תקווה שכהונת הרב עמאר תוארך

נשיא המדינה קיים הבוקר את ביקור חג הפסח המסורתי בביתם של הרב עובדיה יוסף, הרב הראשי האשכנזי הרב יונה מצגר והרב הראשי הספרדי הרב שלמה עמאר. במהלך הביקור, בו נידונו מספר נושאים ביקר פרס את ההחלטה להתחיל את הזרמת הגז ממאגר "תמר" בשבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא מבין מדוע הוחלט להתחיל את הזרמת הגז דווקא בשבת. זו הייתה שגיאה", השיב הנשיא לשאלות כלי תקשורת חרדיים בנושא, בעת שנפגש עם הרב הראשי הספרדי שלמה עמאר. הרב השיב לנשיא כי הוא מקווה ש"זו תהיה הטעות האחרונה". 

יחד עם זאת, נשיא המדינה שוחח גם עם בעל השליטה בקבוצת "דלק", השותפה בקידוח תמר ובירך אותו על המהלך שהוביל לחיבור מאגר הגז הטבעי למדינת ישראל. "אין בלבי מספיק ברכות לך, בלעדיך המהלך חסר התקדים לא היה קורה. עשית מעשה אדיר", אמר פרס לתשובה. "אני מודה לך ומתרגש לשמוע את קולך", הודה תשובה לנשיא.

בהקשר זה, הביע הרב הראשי האשכנזי יונה מצגר בעת פגישתו עם פרס, תפילה שהשסע בין הפלג החרדי במדינת ישראל לפלג הציוני לא יעמיק וכי תימצא הנוסחה לגישור בין כלל הקהלים במדינה. "עלינו לשמור על אחדות העם היהודי תחת מכנה משותף המשותף לכולם- ובראשו עשרת הדברות. עם יהודי ללא יסוד מוסרי אינו יוכל להתקיים. אפשר לאחד את העם בשקט, תחת התשתית הרעיונית בה כולם יכולים להאמין", אמר פרס.

פרס והרב מצגר בפגישתם היום (דוברות בית הנשיא)

פרס: "מביע מחוייבות לשמירה על עולם התורה"

בביקורו אצל מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, ברך הרב את הנשיא על פועלו למען אחדות בעם והביע תקווה כי הנשיא ישמור על עולם התורה. "אתה אדם המאחד את העם, כל הציבור מוקיר ומעריך אותך- יש לך חובה לעשות את השליחות בימים אלו ולשמור על עולם התורה", אמר לו הרב עובדיה. הנשיא פרס הביע אף הוא מחויבות לשמירה על עולם התורה כיוון שזו "הצוואה שמלווה אותו כל ימי חייו".

לאחר שיצא מבית הרב הגיע הנשיא למשכנו של הרב הראשי הספרדי שלמה עמאר, והביע בפניו תקווה כי ימשיך לכהן בתפקידו גם בשנים הבאות. "בפועלך כרב ראשי הבאת מאור פנים לישראל, אחדות וכבוד לתורה", אמר פרס לרב עמאר, שהודה לנשיא על פועלו לאחדות בעם.