קרובי האחים שטבעו מחכים לנס: "כולנו המומים"

שעות לאחר שנמצאה גופה נוספת של אח שטבע בחוף הים באשקלון, בני משפחת סרעייה המומים, אבל עדיין נאחזים בתקווה. "200 מבני המשפחה נמצאים על החוף, וכולנו המומים אחרי שמצאו עוד גופה. אנחנו מקווים שהאח השלישי יימצא בחיים", סיפר קרוב של המשפחה שמלווה אותה כבר ימים על החוף

מתקשים לעכל את גודל האסון: כ-200 מבני משפחת סרעייה עדיין נמצאים בחוף דלילה באשקלון, בו טבעו שלושה אחים ביום חמישי האחרון. גופותיהם של שניים מהם נמצאו במים לאחר מאמצי חיפוש רבים, וכעת מתרכזים החיפושים באזור שובר הגלים הדרומי, במטרה למצוא את האח השלישי שנעדר. בני המשפחה שמייחלים לנס, נותרו המומים לאחר מציאת גופתו של אח נוסף הבוקר על ידי יחידת הצוללנים המתנדבים של זק"א.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש בנו תקווה שהאח השלישי יימצא בחיים עד הדקה האחרונה", סיפר שריף אבו גאנם, קרוב של המשפחה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "קרוב ל-200 בני המשפחה שנמצאים כאן על החוף המומים, אבל עדיין מאמינים", סיפר אבו גאנם שנמצא על החוף על מנת לסייע למשפחה ברגעיה הקשים ביותר.

הבוקר נמצאה גופה של אח נוסף שנכנס לים ביום חמישי האחרון - וטבע למוות לאחר שנסחף. "הגופה נמצאה סמוך לשובר גלים דרומי יותר מהאזור בו נמצאה הגופה הראשונה. צוללנים של זק"א שביקשנו שיגיעו במיוחד למקום הגיעו במיוחד בשבילנו מחיפה", סיפר אבו גאנם ואמר כי זמן קצר לאחר שהחלו בעבודתם, מצאו את גופת האח הנוסף.

"חוששים שנאהיד נסחף לכיוון חופי עזה"

"רבע שעה אחרי שהם נכנסו למים, הם כבר מצאו את האח השני. לכן אנחנו חושבים שהאח השלישי יימצא כבר בשעות הקרובות", הוסיף קרוב המשפחה. גם בשעות אלה פועלים באזור כוחות זק"א, המשטרה ומטעם עיריית אשקלון. בשעות הבוקר גם מסוקים של חיל הים סייעו בעבודת האיתור. "בין 20 ל-30 איש עובדים כאן מסביב לשעון, ואנחנו מאוד מרוצים מהיקף החיפושים. במיוחד בהתחשב בזה שמדובר בשבת וחג", אמר אבו גאנם, שהביע תקווה שהאח הנוסף נאהיד סרעייה בן ה-26 יימצא בקרוב.

"בגלל שהגופה השנייה נמצאה כ-600 מטרים דרומה מהמיקום בו נמצאה הראשונה, אנחנו חוששים שנאהיד נסחף לכיוון חופי עזה", הוסיף. "אם היום לא נמצא את האח השלישי, נפנה לגורמים ברצועה כדי שיסייעו בחיפושים באזור החוף של עזה", סיכם אבו גאנם. בשלב זה מתרכזים החיפושים אחר הגופה השלישית בין שוברי הגלים למרינה במקום - דרומית יותר מהאזור בו נמצאו שתי הגופות הנוספות - כך מסר מפקד יחידת הצוללנים המתנדבים של מד"א, לייזר רוטשטיין.

החיפושים אחר גופות שני האחים יימשכו גם (בועז בן ארי)

החיפושים יימשכו במלוא הכוח

מפקד המחוז הדרומי ניצב יורם הלוי קיים הבוקר הערכת מצב עם כלל הכוחות הנוטלים מאז יום חמישי חלק בחיפושים אחר שלושת בני המשפחה שטבעו בחוף דלילה באשקלון . בסיום הערכת המצב שיבח הלוי את כלל הגורמים הפועלים בשטח: "אני רוצה לשבח ולהודות לשוטרים, לצוללנים ולמתנדבים הרבים והנפלאים שעזבו את ארוחות החג והמשפחות ונרתמו כולם למאמץ האדיר והמורכב לאתר את שלושת האחים שטבעו", אמר ניצב הלוי.

"על אף המאמץ הרב והסיכויים הקלושים לאתר את בן המשפחה השלישי בחיים, הנחיתי להמשיך את החיפושים באותם כוחות", הוסיף. "לאור הטרגדיה הקשה והבלתי נתפסת שעברו בני המשפחה בכך שאיבדו שלושה בני משפחה אחת, זהו המעט שאנחנו כמשטרה יכולים לעשות כדי להקל ולו במעט על הסבל שלהם. נלווה את המשפחה כל זמן שיידרש בכל דבר ועניין", סיכם ניצב הלוי.