תומכי אסד תקפו צוות של אל ג'זירה בתהלוכת יום האדמה בסכנין

במהלך עצרת המחאה לציון יום האדמה הכו כמה צעירים המזוהים כתומכי המשטר הסורי צלם וכתב של רשת הטלוויזיה הערבית - שתומכת במורדים. גם צלם של הערוץ הראשון וח"כ מוחמד ברכה הותקפו במהומה שפרצה במקום. "זאת טלוויזיה מגויסת - מקומה לא בסכנין", אמר אחד הצעירים לחדשות 2 באינטרנט. צפו במהומה

במהלך התהלוכה המרכזית שנערכה אחר הצהריים בסכנין, לציון יום האדמה, הותקף צוות של רשת אל ג'זירה שהגיע לסקר את ההפגנה בידי כמה צעירים התומכים בנשיא סוריה בשאר אסד ובמשטרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעירים תקפו את אנשי הרשת בגלל שהיא מזוהה עם המורדים בסוריה ותוקפת את משטר אסד כל הזמן, במסגרת הסיקור של מלחמת האזרחים. הם הכו כתב וצלם של הרשת ותוך כדי צעקו לעברם: "אל ג'זירה החוצה". השניים נפגעו קל ופונו לקבלת טיפול רפואי.

תוך כדי המהומה הותקף גם צלם של הערוץ הראשון, וח"כ מוחמד ברכה (חד"ש) שניסה להפריד בין הנצים הוכה גם הוא. מרכז אעלאם לתקשורת ומדיה במגזר הערבי פרסם הודעת גינוי לתקיפה, שרק בהתערבות של מכובדי סכנין הסתיימה בהוצאת צוות אל ג'זירה אל מחוץ לעיר.

כתב אל ג'זירה שהותקף לוקח את המצלמה (סמי עבד אל חמיד kasheef.com)

"ישראל תיעלם בסוף"

חלק מהצעירים שהשתתפו בתקיפה אמרו לחדשות 2 באינטרנט: "הם אלה שהתגרו בנו, ואנחנו החזרנו להם. זאת טלוויזיה מגויסת - מקומה לא בסכנין".

בתהלוכה צעדו אלפי בני אדם שהניפו דגלי פלסטין וסוריה וקראו: "ישראל תיעלם בסוף", "אנחנו נמות ופלסטין תחיה". בין המשתתפים היו חברי כנסת ערבים וראשי הנהגת הציבורי הערבי בארץ.

אלפים צעדו לציון יום האדמה (חדשות 2)

גם אמו של אסיר פלסטינים השובת רעב הגיעה לאירוע כדי להביע תמיכתה. על רקע הפיוס בין ישראל לטורקיה, בלטה נוכחותם של כלי התקשורת הטורקים שהגיעו לסקר את הפגנת המחאה.