אביהם של האחים שטבעו: "מאמין שלפחות בן אחד ייצא בחיים"

יומיים לאחר ששלושה מבניו נכנסו לים סמוך לחוף דלילה באשקלון, נסחפו וטבעו, ולמרות שגופת אחד מהם נמצאה, חסן סראעיה הביע אופטימיות באשר לסיכוי למצוא מישהו מהם בחיים: "התחושה שלי אומרת שמישהו מהם ייצא מהמים חי"

לא מאבד תקווה: יומיים לאחר ששלושת בניו נכנסו לים סמוך לחוף דלילה באשקלון ונעלמו, ואחרי שהבוקר נמצאה גופתו של אחד מהם, אביהם עדיין מאמין שמישהו משני האחים הנותרים יימצא בחיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לי אמונה שהילדים שלי ייצאו. אמרתי לשוטרים ולצוללנים שמחפשים אותם שהם מתחת לסלעים", אמר חסן סראעיה, אביהם של השלושה. יום לאחר שנמצאה גופתו של בנו בן ה-19, חסן מאמין שהכוחות הסורקים את האזור ימצאו לפחות את אחד מבניו האחרים - ובחיים.

"אני מודה לשוטרים ולצוללנים שהוציאו את גופת בני מהמים, אבל יש לי תחושה שאחד משני בניי האחרים ייצא משם בחיים", הוסיף סראעיה וביקש מהפלסטינים בעזה כי יגלו חמלה במידה ובניו נסחפו לחופי הרצועה. "אני מבקש מהצד הפלסטיני בעזה להחזיר לי אותם, אם הם נסחפו לשם", הפציר האב.

הצוללנים עובדים מסביב לשעון (היחידה האווירית ושוקי אמזלג, חטיבת דובר המשטרה)

סראעיה סיפר כיצד נודע לו על היעלמותם הטרגית של השלושה ביום חמישי האחרון: "דיברתי עם אחותם הגדולה בטלפון, שאמרה לי שהכל בסדר ושהם עושים על האש על החוף. אחרי כמה דקות קיבלתי טלפון שבישר לי שהם נכנסו לים - ולא יצאו", שחזר האב המודאג.

האב סיפר עוד כי דווח לו אתמול על מציאת גופת בנו בן ה-19, וכי היה עד להוצאת גופתו מן המים מוקדם יותר היום. "אני מודה לשוטרים ולכוחות ההצלה על המאמצים בשטח ומקווה שימצאו את בניי האחרים", סיכם.

הכוחות ממשיכים בסריקות (היחידה האווירית ושוקי אמזלג, חטיבת דובר המשטרה)

"מבצע החיפוש - מבחן לחברה הישראלית"

מי שהיה שותף בסיוע למשפחה מאז היוודע האסון הוא ח"כ לשעבר טאלב א-סאנע, שעד לא מזמן שימש כנציג הקהילה הבדואית בכנסת. "למרות האסון הקשה והכאב הרב שפקד את האוכלוסייה הערבית בנגב ולמרות שאנחנו עדיין לא יודעים מה עלה בגורלם של שני האחים הנוספים שטרם נמצאו, אנחנו רוצים לציין בהערכה רבה את המאמצים הכבירים שמשקיעה משטרת ישראל והצוללנים של לכיש ועיריית אשקלון", אמר א-סאנע.

"הרגעים האלה הם מבחן לטוב שבאדם שבתוך החברה הישראלית. תודה לכל מי שנרתם לאתר את גופות בנינו הנעדרים וגם ליחידת הצוללנים של צה"ל שהצטרפה לחיפושים. ההירתמות הזו מבורכת", סיכם חבר הכנסת לשעבר.