תהלוכה בסכנין לציון יום האדמה: "ישראל תיעלם"

אלפים צועדים בתהלוכה המרכזית לציון יום האדמה ה-37 ומניפים דגלי פלסטין וסוריה. ראשי הנהגת הציבור הערבי וחברי כנסת ערבים לוקחים חלק בהפגנת המחאה. ח"כ חנין זועבי: "שיידעו היהודים שהם אלה שהגיעו לאדמה שלנו, אנחנו לא נזוז מכאן"

אלפים בעצרת המרכזית בסכנין (חדשות 2)

אלפי בני אדם משתתפים בתהלוכה המרכזית בסכנין לציון יום האדמה ה-37. הם צועדים ברחובות, מניפים דגלי פלסטין וסוריה וקוראים: "ישראל תיעלם בסוף", "אנחנו נמות ופלסטין תחיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין המשתתפים ישנם חברי כנסת ערבים וראשי הנהגת הציבורי הערבי בארץ. גם אמו של אסיר פלסטינים השובת רעב הגיעה לאירוע כדי להביע תמיכתה. על רקע הפיוס בין ישראל לטורקיה, בלטה נוכחותם של כלי התקשורת הטורקים שהגיעו לסקר את הפגנת המחאה.

ח"כ חנין זועבי אמרה בראיון לחדשות 2 באינטרנט: "שיידעו היהודים שהם אלה שהגיעו לאדמה שלנו, אנחנו לא נזוז מכאן. מדינת ישראל עדיין לא השלימה עם העובדה שאלה אדמות של הערבים".

דגלי סוריה מונפים בתהלוכה (חדשות 2)

"שנאה כלפי הילידים ומלחמה בקיום שלהם"

עוד לפני ההפגנה פרסמה זועבי הודעה שבה הדגישה כי "יום האדמה איננו מאורע שאנחנו זוכרים. אלא הוא שם המאבק העיקרי בינינו לבין המדינה. ביום האדמה המדינה הצהירה במפורש שהפרויקט העיקרי שלה הוא יהוד האדמה, ובזה היא הציבה את עצמה כגוף עוין ואגרסיבי לילידים, האזרחים הפלסטינים, והיא כזאת עד עכשיו".

עוד הוסיפה זועבי כי "שנאה כלפי הילידים ומלחמה בקיום שלהם, זהו עיקרון הפרויקט הציוני של המדינה היהודית. את הערבים הם שונאים, אבל את אדמותיהם, את עדריהם, את סגנון בנית דירות קרקע, הם אוהבים. הם לוקחים מה שיש לנו, ומנסים להיפטר מאיתנו, אז דוחסים אותנו על מינימום קרקע. קולוניאליזם? ואף גרוע מזה".

אחד המפגינים שהניף דגל סוריה אמר: "בשאר אסד הוא המנהיג של העולם הערבי, אחרי נאצר. הנפתי את דגל סוריה כי גם סוריה היא אדמה ערבית ומתנהלת נגדה קנוניה".