נחל שיאון: המטיילים שנתקעו חולצו

מבצע חילוץ 70 המטיילים שאיבדו את דרכם באזור נחל שיאון, שלמרגלות הר החרמון, הסתיים בסיוע מתנדבים של יחידת החילוץ גולן. המתנדבים העניקו למטיילים התשושים טיפול רפואי וציוד חום. מפקד היחידה: "שעת היציאה של הקבוצה הייתה מאוחרת בהתחשב בגודלה ובקושי המסלול"

יציאת נחל שיאון: 70 המטיילים שנלכדו במהלך שעות הערב בנחל שיאון למרגלות הר החרמון, חולצו על ידי מתנדבי יחידת החילוץ המשטרתית גולן. שלושה מהמטיילים חולצו על ידי מסוק של חיל האוויר לבית החולים זיו בצפת, כשהם סובלים מתשישות והיפותרמיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

״בשעה 20:20 קיבלנו הודעה ממשטרת ישראל על עשרות מטיילים שנלכדו בנחל שיאון״, סיפר מפקד יחידת החילוץ גולן, תא״ל במיל׳ צביקה פוגל לחדשות 2 באינטרנט, ״המטיילים, בשנות ה-30 לחייהם, נמצאים בשטח סבוך מאוד כך שלא יכלו למצוא את דרכם בחשיכה״.

קבוצת המטיילים יצאה לדרכה בשעה 10:00 בבוקר, ולטענת המחלצים מדובר בשעה מאוחרת ביחס למסלול ההליכה הקשה. ״כאשר קבוצה של מטיילים, בה לא כולם מיטיבי לכת, יוצאת לדרך בשעת בוקר מאוחרת ישנה תמיד סכנה של תעייה בשטח״, הסביר פוגל, ״חלק מהמטיילים התקשו לעמוד בקצב ההתקדמות ועיכבו את שאר חברי הקבוצה״.

מבצע החילוץ הסתיים. ארכיון (חדשות 2)

״המטיילים הלכודים עושו את דרכם באופן רגלי בעזרת אמצעי תאורה אל מחוץ לנחל יחד עם מדריך הקבוצה ובליווי של 35 מתנדבים מיחידת החילוץ גולן״, אמר מפקד היחידה, ״הענקנו טיפול רפואי, ציוד חום, מזון ושתייה למטיילים, שחלקם סבלו מתשישות וקור״.

חילוץ דרמתי בנחל דרגות

מוקדם יותר הערב, חולצו 140 מטיילים שאיבדו את דרכם בנחל דרגות שבמדבר יהודה. המטיילים, משפחות עם ילדים שיצאו היום לטיול בנחל הסמוך לעין גדי, נכנסו לשעות החושך ללא פנסים. צוותים משלוש יחידות חילוץ: "עין גדי", "מגילות" ו"גוש עציון" פעלו בשטח להוצאת המטיילים התקועים, שסבלו ממחסור במים וחלקם במצב של תשישות.

מבצע החילוץ הסתיים. ארכיון (חדשות 2)

שעות ארוכות לאחר שהחל מבצע החילוץ, שהתנהל באיטיות בשל החשיכה ותנאי השטח הקשים, חולצו כל המטיילים בשלום סמוך לשעה חצות. החילוץ התבצע בעזרת חבלים וצפוי להימשך עוד שעות.