כ-200 מטיילים נתקעו בחשכה בצפון ובדרום

שלוש יחידות חילוץ פעלו כדי להוציא מהשטח כ-140 מטיילים שנתקעו בחושך בנחל דרגות ליד עין גדי. המטיילים סובלים ממחסור במים וחלקם במצב של תשישות. לקראת חצות חולצו כל המטיילים. בנחל שיאון באזור החרמון נתקעו כ-60 מטיילים שמחולצים על ידי יחידת החילוץ גולן

שני מבצעי חילוץ מורכבים באזור עין גדי בדרום ונחל שיאון בצפון: כ-200 מטיילים איבדו את דרכם בחשכה. שלוש יחידות חילוץ פעלו להוצאת כ-140 מטיילים שנתקעו בחושך בנחל דרגות. במקביל, איבדו את דרכם 60 מטיילים סמוך לחרמון ומחולצים גם הם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המטיילים בנחל דרגות הם משפחות עם ילדים שיצאו היום לטיול בנחל הסמוך לעין גדי ונכנסו לשעות החושך ללא פנסים. צוותים משלוש יחידות חילוץ: "עין גדי", "מגילות" ו"גוש עציון" פעלו בשטח להוצאת המטיילים התקועים, שסובלים ממחסור במים וחלקם במצב של תשישות.

שעות ארוכות לאחר שהחל מבצע החילוץ, שהתנהל באיטיות בשל החשיכה ותנאי השטח הקשים, חולצו כל המטיילים בשלום סמוך לשעה חצות. החילוץ התבצע בעזרת חבלים וצפוי להימשך עוד שעות.

במקביל, הוזעקה הערב יחידת חילוץ "גולן" לאחר שכ-60 מטיילים איבדו את דרכם בשל החשיכה בנחל שיאון שבאזור החרמון. המטיילים, שהתחילו את המסלול בשעות הבוקר, נמצאים במספר מקומות בנחל. מיחידת החילוץ נמסר כי איתורם וחילוצם מהנחל צפוי להימשך שעות ארוכות.