הופסקו החיפושים בחוף הים: "מקווים לאתר את האחים בבוקר"

כוחות המשטרה הפסיקו הערב את הסריקות הנרחבות אחר שלושת האחים שנסחפו אחר הצהריים לעומק הים מול חוף דלילה באשקלון ונעלמו. רב פקד אבי תובל מפקד כוח החיפוש: "מחר בבוקר נמשיך את החיפושים עם אור ראשון ובמלוא העוצמה"

בחוף דלילה באשקלון הופסקו הערב החיפושים אחר שלושת האחים, תושבי הפזורה הבדואית בדרום, שנכנסו למים אחר הצהריים ונעלמו. הניסיונות לאתרם, בסיוע ספינת חיל הים ומסוק משטרתי, יתחדשו עם אור ראשון. לחוף הגיעו עשרות בני משפחה של הנעדרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות הדיווח על היעלמותם של שלושת האחים בים, פתחה המשטרה במבצע חיפושים נרחב. "פעלנו החל משעות הצהריים, בשיתוף יחידות שיטור ימי ומסוק של חיל הים", סיפר לחדשות 2 סגן מפקד תחנת אשקלון רב פקד אבי תובל, שמפקד על החיפושים. "סרקנו את החוף בתקווה שחלק מהטובעים הצליחו לחלץ את עצמם".

ההחלטה להפסיק את החיפושים התקבלה על מנת שלא לסכן את השוטרים, לאחר שהוחלט כי הסיכויים למצוא את שלושת הנעדרים בחשיכה אפסיים. "מחר בבוקר נמשיך את החיפושים עם אור ראשון ובמלוא העוצמה, מתוך תקווה לאתרם", הוסיף רב פקד תובל.

נעדרים בחוף, אילוסטרציה (חדשות 2)

נכנסו לים בקטע שאסור לרחצה

האירוע החל סמוך לשעה 17:00, אז נכנסו חמישה מבני המשפחה למים והחלו להיסחף. גורמי הצלה דיווחו כי החמישה ניסו לחלץ אחד את השני, ובסופו של דבר הצליחו שניים מהם להגיע אל החוף וטופלו במקום על ידי פרמדיקים של מד"א. אבי המשפחה עמד במשך שעות ארוכות על סלע ליד המים, קרא להם וסירב לזוז ממקומו.

רב פקד אבי תובל סיפר לחדשות 2 מוקדם יותר על הסריקות: "אנחנו פועלים במאמץ מרוכז כדי לנסות ולאתר את שלושת בני המשפחה, שנכנסו לים בחוף דלילה ולא הצליחו לחלץ את עצמם אחרי שנסחפו. צוותים של שיטור ימי פועלים לאתרם, בסיוע מסוק שחג מעל האזור בו נסחפו. בסך הכל בערך שעה אחרי שנכנסו לים הם עדיין לא אותרו".

בני המשפחה נכנסו לים בניגוד להנחיות - בשטח אסור לרחצה. ככל הנראה, הם נסחפו בגלל הזרם החזק לעומק הים ולא הצליחו לחץ את עצמם. בני משפחה נוספים שהיו עמם וכן הצליחו להיחלץ הזעיקו את המשטרה.

כמעט במקביל, התרחש מקרה טביעה בצפון. צעיר בן 19, תושב מזרח ירושלים, שטבע בגן השלושה (סחנה) בעמק יזרעאל חולץ מהמים ללא הכרה. צוות מד"א ביצע בו החייאה במקום, ופינה אותו במצב קשה מאוד לבית החולים העמק בעפולה, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.