אשקלון: חיפושים נרחבים אחר 3 אחים שנעלמו בים

מתנדבים רבים וכוחות השיטור הימי ערכו עד רדת החשיכה סריקות נרחבות בסיוע מסוק אחרי שלושה אחים מהפזורה הבדואית בדרום, בגילאי 25-17, שנכנסו למים בחוף דלילה ונעלמו. החיפושים יתחדשו בשעות הבוקר. סגן מפקד תחנת אשקלון: "הם נסחפו ולא הצליחו לחלץ את עצמם". במקרה אחר טבע למוות נער בסחנה

דרמה בחוף הים באשקלון: שלושה אחים מהפזורה הבדואית בדרום, שבילו בחוף דלילה בעיר, נכנסו למים ונעלמו. כוחות גדולים של משטרה בסיוע ספינת חיל הים ומסוק חיפשו אחריהם במשך שעות ארוכות, אך עם רדת החשיכה הופסקו החיפושים והם יתחדשו בשעות הבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החל סמוך לשעה 17:00, אז נכנסו חמישה מבני המשפחה למים והחלו להיסחף. גורמי הצלה דיווחו כי החמישה ניסו לחלץ אחד את השני, ובסופו של דבר הצליחו שניים מהם להגיע אל החוף וטופלו במקום על ידי פרמדיקים של מד"א.

בעקבות הדיווח על היעלמותם של שלושת האחים בים, פתחה המשטרה במבצע חיפושים נרחב. "פעלנו החל משעות הצהריים, בשיתוף יחידות שיטור ימי ומסוק של חיל הים", סיפר לחדשות 2 רב פקד אבי תובל, מפקד צוות החיפוש. "סרקנו את החוף בתקווה שחלק מהטובעים הצליחו לחלץ את עצמם".

בשעות הערב הוחלט להפסיק את החיפושים, לאחר שהוחלט כי הסיכויים למצוא את הנעדרים בחשיכה אפסיים ומתוך חשש לביטחונם של השוטרים. "מחר בבוקר נמשיך את החיפושים עם אור ראשון ובמלוא העוצמה, מתוך תקווה לאתרם", הוסיף רב פקד תובל. גורמים במקום סיפרו כי מאז היעלמותם עמד אבי המשפחה על סלע ליד המים במשך שעות ארוכות, קורא להם וסירב לזוז ממקומו.

נעדרים בחוף, אילוסטרציה (חדשות 2)

נכנסו לים בקטע שאסור לרחצה

סגן מפקד תחנת אשקלון רב פקד אבי תובל אמר לחדשות 2: "אנחנו פועלים במאמץ מרוכז כדי לנסות ולאתר את שלושת בני המשפחה, שנכנסו לים בחוף דלילה ולא הצליחו לחלץ את עצמם אחרי שנסחפו. צוותים של שיטור ימי פועלים לאתרם, בסיוע מסוק שחג מעל האזור בו נסחפו. בסך הכל בערך שעה אחרי שנכנסו לים הם עדיין לא אותרו".

בני המשפחה נכנסו לים בניגוד להנחיות - בשטח אסור לרחצה. ככל הנראה, הם נסחפו בגלל הזרם החזק לעומק הים ולא הצליחו לחץ את עצמם. בני משפחה נוספים שהיו עמם וכן הצליחו להיחלץ הזעיקו את המשטרה.

כמעט במקביל, התרחש מקרה טביעה בצפון. נער בן 19, תושב מזרח ירושלים, שטבע בגן השלושה (סחנה) בעמק יזרעאל חולץ מהמים ללא הכרה. צוות מד"א ביצע בו החייאה במקום, ופינה אותו במצב קשה מאוד לבית החולים העמק בעפולה, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.