נשיא וקפטן: פרס בשיט בכינרת

נשיא המדינה שמעון פרס הצטרף לאלפי הישראלים שיוצאים לחגוג את חול המועד פסח בחיק הטבע, ויצא לסיור מיוחד ברוח החג בכינרת. במהלך הסיור חנך פרס את הספינה "סוסיתא", שוחח עם הדייגים ואפילו לקח עליה פיקוד בלב האגם והשיט אותה בחזרה אל החוף

הנשיא פרס מצטרף לאלפי המטיילים (צילום: גיל אליהו/סוכנות ג'יני)

לאחר ימים עמוסים בפגישות מדיניות ובטקסים רשמיים שליוו את ביקור נשיא ארצות הברית ברק אובמה בישראל, התפנה נשיא המדינה שמעון פרס והצטרף לאלפי מטיילים ברחבי הארץ בחופשה משלו - ברוח חג הפסח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את טיול הפסח המסורתי בחיק הטבע בחר הנשיא, יחד עם צוות עובדי בית הנשיא ומשפחותיהם, לבלות בביקור סובב כינרת ובעין גב. בין היתר הפגין הנשיא את כישורי השירה שלו - במחרוזת שירי ארץ ישראל בפסטיבל עין-גב לזמר עברי.

ניווט את הספינה בחזרה אל החוף (צילום: גיל אליהו/סוכנות ג'יני)

למחרת חנך פרס את הספינה "סוסיתא", הקרויה על שמה של הספינה הראשונה של קיבוץ עין-גב משנת 1952, בשיט יחד עם הדייגים. הנשיא שוחח עם צוות הספינה והדייגים והופתע לשמוע כי כולם צעירים מתנדבים, אשר עלו לישראל והתאהבו בה.

פרס הפתיע את הנוכחים במקום כאשר לא הסתפק בשיט עצמו, ובאופן ספונטני לקח פיקוד על הספינה "סוסיתא", וניווט אותה כל הדרך חזרה לנמל עין-גב. "בסיום השיט הודה הנשיא כי הנופים היפים ביותר בעולם נמצאים במדינת ישראל, הלא הם נופי הכנרת וכי בכל פעם שמגיע לאזור הוא מרגיש כי חזר לנופי נערותו נופי הכנרת אשר נשקפו מקיבוץ ילדותו, אלומות", נמסר מבית הנשיא.

הנשיא פרס בכינרת (צילום: גיל אליהו/סוכנות ג'יני)

מהבוקר: אלפי מטיילים ברחבי הארץ

גם היום מילאו את שמורות הטבע והגנים ברחבי הארץ מאות אלפי מטיילים. בצפון, בחרו מאות ישראלים לעשות רפטינג בירדן. משפחות שוקרון וכהן מדימונה סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי הנסיעה הייתה ארוכה - אבל משתלמת. "לקח לנו שלוש שעות להגיע אבל היה שווה את זה", הם העידו, "אנחנו מתכננים עוד יומיים ארוכים לטייל בצפון".

לחרמון הגיעו, יחד עם עוד אלפים רבים, אסף כפרי ובנו בן ה-4 וחצי, טומי, כל הדרך מתל אביב. "יצאנו כבר בשש וחצי בבוקר כדי להימנע מהפקקים", סיפר כפרי. "למזלנו הדרך עברה חלק. הכל עבר חלק, גם בדרך וגם בכניסה לאתר. הילד נהנה - חבל על הזמן". "מכאן ניסע לברכת רם, נאכל לבנה טוב ונקטוף תפוחים, ואת היום נסיים בכנרת", הוא סיפר על המשך התכנונים ליום הזה.

ברשות הטבע והגנים דיווחו על תנועה ערה של כ-300 אלף מטיילים בכל האתרים. מרבית המבקרים הגיעו היום לגן לאומי קיסריה, גן לאומי ירקון, שמורת עין אפק, גן לאומי עין חמד. ובדרום - לשוק הנבטי בממשית.