הנערה שהותקפה בחומצה מדברת לראשונה: "בעזרת משפחתי, אני ממשיכה הלאה"

ימים ספורים לאחר שהשתחררה מבית החולים רמב"ם, בו אושפזה במהלך החודש האחרון, סיפרה היום הנערה בת ה-15 מנצרת שהותקפה על ידי שכנה וקרוב משפחתה בחומצה, על הרגעים שעברו עליה, ובעיקר על ההתמודדות של אחרי. "טוב שהשניים האלה יבואו על עונשם במלוא חומרת הדין", אמרה הנערה לחדשות 2 באינטרנט, "מקווה שזה מאחורי"

רחוקה מעירה נצרת, בבית קרובת משפחה, מתחילה בימים האחרונים הצעירה בת ה-15 שהותקפה בחומצה בנצרת את השיקום הארוך שעוד צפוי לה. מוקפת בבני משפחה תומכים היא שוחחה היום לראשונה עם חדשות 2 באינטרנט - והביעה אופטימיות והרבה בטחון עצמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנערה חשפה היום לראשונה את מה שעבר עליה, ודיברה בעיקר על העתיד. "יש שיפור במצבי, השבח לאל", היא אמרה לחדשות 2. "מצבי יותר טוב, במיוחד בהשוואה למצב בו הייתי כשאותו שכן הציק לי ועשה את מה שעשה". כשנשאלה על הימים האחרונים היא אמרה בכנות - "באיזה מצב אתם מצפים שאהיה?", היא אמרה בביטחון, בקור רוח ובצלילות.

"בתמיכת קרובי אמי, משפחתי והעזרה שלהם, אני ממשיכה קדימה", אמרה הנערה, שככל הנראה איבדה את הראייה באחת מעיניה, באומץ. "יש שיפור במצבי ואני רוצה להמשיך הלאה. טוב שהשניים האלה יבואו על עונשם במלוא חומרת הדין ואני מקווה שהכל מאחורי", היא סיכמה.

קרובת המשפחה אצלה מתארחת הנערה נשמעה גם היא מעודדת. "אנחנו מודים לאל על מצבה, במיוחד יחסית ליום הראשון שאחרי אירוע החומצה", סיפרה הדודה והוסיפה בנימה מגוננת - "היא אצלי. היא שמחה ומרוצה בחיק משפחתי, עם ילדיי. אני אפצה אותה על מה שעבר עליה. אין מה לחשוש או לדאוג. אני אגן עליה בגופי, ואף אחד לא יתקרב אליה".

"היא כל הזמן אצלי, תחת השגחה שלי 24 שעות", הוסיפה הקרובה, "אני לוקחת אותה לכל מקום יחד איתי, לא משאירה אותה לרגע אחד לבד".

החשוד בשפיכת החומצה (חדשות 2)

הראייה בעינה הימנית ניצלה, אבל השמאלית כנראה לא תשוב לתפקד

הנערה בת ה-15 שנפגעה קשות לאחר שקרוב משפחתה שפך על פניה חומצה, השתחררה לפני כמה ימים מבית החולים רמב"ם בחיפה בתום אשפוז ארוך, במהלכו היא טופלה ואושפזה במספר מחלקות. הרופאים הצליחו להציל חלקית את הראייה בעינה הימנית של הנערה, בזמן שהעין השמאלית נפגעה קשה יותר, ולא ברור אם תשוב לראות בה.

כעת הועברה הנערה לטיפול לשכת הרווחה בעיר נצרת, שם היא אמורה לעבור מעקב צמוד, כשמצבה הנפשי מוגדר עדיין קשה. לביתה היא כנראה לא תשוב.

סיפורה של הנערה נחשף לפני חודש וחצי לאחר שהועברה מבית חולים בו טופלה בנצרת, לבית החולים רמב"ם בחיפה. לאחר המעבר התברר מעדותה שקרוב משפחתה, המתגורר בסמיכות לביתה, שפך חומצה על פניה. השכן, בן 52, שפך את החומר על פניה כנקמה על כך שסירבה להתחתן עמו. מאוחר יותר בחקירת המשטרה התברר כי אותו שכן, שעומד כעת לדין, ניצל כמה הזדמנויות בהן אמה לא הייתה בבית, ואנס אותה יחד עם קטין, אחיינו, ושניהם מואשמים כעת באונס.

מכתב האישום והחקירה עולה שהנערה ניסתה לשלוח יד בנפשה כמה וכמה פעמים עקב מצבה. יש לציין שבכל הערכות המעצר של הנאשם הוא כפר והכחיש את ההאשמות נגדו, ותקף בכל פעם את צוותי התקשורת באלימות ובברוטליות, שהגיעו לתעד אותו בכל הליכי המשפט.