אלמנה של טלי הילדסהיים: "החופשה נפסקה – והפכה למשהו אחר"

הבילויים החגיגיים של לא מעט משפחות נפסקו והפכו לסיוט - כש-7 בני אדם קיפחו אתמול את חייהם בתאונות דרכים. הבוקר שיחזר לראשונה עמית הילדסהיים, שאיבד את אשתו טלי בתאונה הקטלנית בכביש 40, את התאונה והרגעים האחרונים עם טלי. במקביל, הבוקר יובא להארכת מעצר נהג הטרקטורון שהביא אתמול לפציעתו הקשה של נער בן 13

אחרי יממה מדממת בכבישים, במשטרה מקווים שהיום השני של חול המועד יהיה שקט יותר, כשמאז ערב החג התרחשו בכבישי הארץ יותר מ-160 תאונות דרכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלמנה של טלי הילדסהיים, שנהרגה בתאונה הקטלנית בכביש 40, בה קיפחה את חייה גם אורטל בר מוחא, שיחזר היום לראשונה את רגעי האימה שעברו עליו ברכב, בראיון לתוכנית "נכון להבוקר עם ניב רסקין" בגלי צה"ל. "היינו אמורים לנסוע לאכסניה במצפה רמון", סיפר עמית הילדסהיים, "אבל אז החופשה נפסקה והפכה למשהו אחר. ראיתי רכב נכנס לרגע לנתיב - ומיד אחרי זה היה בום רציני".

"המכוניות התנגשו במהירות גבוהה, והאוטו הסתחרר ובסוף התייצב על הצד", הוא תיאר את האירוע, "הייתי לצד הנהגת, אשתי, ורגע אחרי זה התחלנו לחלץ את הילדים". "הפציעה של טלי הייתה מאוד רצינית", סיפר עמית על הרגעים האחרונים עם אשתו, "היא איבדה הכרה ואז היא שבה אליה. היא לא ממש דיברה אבל היא לחצה לי את היד וראיתי שהיא מבינה מה אני אומר. הייתה לה פגיעה מאוד רצינית בפלג התחתון של הגוף. היא נכנסה למסוק עם הכרה ובבית החולים נאבקו על חייה כמה שעות, ולא הצליחו".

"אנחנו קרוב ל-20 שנה ביחד", הוא סיפר על הקשר ביניהם, "היינו שותפים ועברנו הרבה יחד. עכשיו אני צריך לקחת מקום נרחב יותר במשפחה, וזו משימה לא קלה, אבל אני אעמוד בה", הוא ניסה לסיים בנימה אופטימית.

יממה אחת, שבעה הרוגים

שבעה בני אדם נהרגו אתמול, ביום הראשון של חול המועד. בהתנגשות חזיתית בתאונה בכביש 40 נהרגו שתי האמהות שנהגו במכוניות - טלי הילדסהיים, ואורטל בר מוחא זכרן לברכה. הן הניחו אחריהן שישה ילדים, שלושה מהם נפצעו קשה בתאונה.

הדוקטור אורלי ויינשטיין, סגנית מנהל המרכז הרפואי סורוקה, סיפרה הבוקר על מצבם של הפצועים, בראיון לערוץ החדשות. "בבית החולים סורוקה מאושפזים כרגע שישה ילדים מהתאונה. שלושה מהם במצב קשה, מורדמים ומונשמים במחלקה לטיפול נמרץ בינוני, עוד שניים במצב בינוני, לא מורדמים, אבל עדיין בטיפול נמרץ, ועוד ילד פצוע קל בכירורגית ילדים", עדכנה הדוקטור.

יממה מדממת בכבישים. אתמול (דוברות והצלה גוש דן)

"עיקר הפציעות הן של ראש ופנים, חלק מהן פציעות די קשות", היא סיפרה, "והפצועים שנמצאים במצב קל ובינוני סובלים מפציעות בטן וחבלות יבשות". "כל הילדים עברו הערכה מאוד מסודרת, כמו שמקובל במקרי טראומה קשה על ידי צוות מקצועי ובדיקות הדמיה. חלק מהם ימשיכו להערכה וטיפול נוסף במהלך היום", סיכמה סגנית מנהל המרכז הרפואי סורוקה.

במשטרת התנועה מגדירים את התקופה האחרונה "מארס השחור" ומבקשים מנהגים לא מנוסים להימנע מלנהוג בכבישים- בין-עירוניים בימי החג העמוסים.

תאונת הטרקטורון, אתמול (ליאור אלטמן, דוברות מד"א)

במקביל, במשטרה יבקשו הבוקר להאריך את מעצרו של נהג הטרקטורון שהתהפך אתמול בחולות יבנה ונמלט מהמקום לאחר מכן, כשהוא מביא לפציעה קשה של נער בן שלוש עשרה שהיה בעיצומם של צילומים לסרט בר המצווה שלו.