"מרס השחור" בכבישי ישראל

צבעי האביב של חג הפסח נצבעו בימים האחרונים בשחור בעקבות ריבוי תאונות הדרכים ברחבי הארץ. אתמול נהרגו שבעה בני אדם, ומאז תחילת החודש נהרגו בכבישי ישראל 32 נהגים, נוסעים והולכי רגל. גם היום כוחות גדולים של משטרה ייפרשו בכבישים בניסיון למנוע תאונות נוספות

התאונה הקטלנית בצומת הנגב, אתמול (חדשות 2)

עם תחילת היום השני של חול המועד, במשטרת התנועה חוששים מפני תאונות נוספות בכבישים שהפכו קטלניים בימים האחרונים, אך טוענים כי אין קשר בין התאונות הקשות לבין החג. אתמול נהרגו בתאונות דרכים ברחבי הארץ שבעה בני אדם, ביניהם שתי אימהות צעירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול סמוך לשעה 11:00 בבוקר, תאונת דרכים קשה שהתרחשה בצומת הנגב גבתה את חייהן של אורטל בר-מוחא, בת 27 מקריית גת ושל טלי הילסדהיים, בת 36 מחולון. שתי הנשים היו ברכבן עם ילדיהן הקטנים, שנפצעו גם הם בתאונה.

ילדיה של בר-מוחא ז"ל, בת 6 ובן שנתיים וחצי, נפצעו באורח קשה בשעה שחזרו מחופשה משפחתית עם אביהם. בעלה של הילסדהיים ושניים מתוך ארבעת ילדיהם נפצעו באורח קל בתאונה, אך שני הילדים הנוספים נפצעו באורח קשה.

"מרס השחור" בכבישי ישראל (המייל האדום)

מחקירה ראשונית של בוחני התנועה עולה כי הסיבה לתאונה החזיתית היא סטייה של אחד הרכבים מנתיב הנסיעה. מכיוון שקטע הכביש בו אירעה התאונה ישר באופן יחסי, במשטרה מעריכים כי הגורם האנושי הוא שגרם לאסון.

גם היום מתכוונים במשטרה לפרוש כוחות גדולים בניסיון להרתיע את הנהגים ובכך למנוע או להפחית תאונות נוספות. באגף התנועה ביקשו מנהגים לא מנוסים להימנע מהגעה לכבישים בין עירוניים בימי החג, זאת לאור עומס הרכבים בדרכים.

צילם סרטון לבר המצווה - התהפך ונפצע קשה מאוד

נער בן 13 נפצע אתמול באורח קשה מאוד לאחר שהטרקטורון עליו נסע יחד עם קרוב משפחתו, כבן 20, התהפך בחולות יבנה. השניים היו באמצע צילומי קליפ לבר המצווה של הנער, כשאירעה התאונה. מחקירה ראשונית של האירוע עולה שהאח המבוגר ככל הנראה נהג בטרקטורון. 

טיפול בתאונות טרקטורון, ארכיון (ליאור אלטמן, דוברו�%a)

לאחר שהטרקטורון התהפך, הנער נלכד תחתיו ובני המשפחה שהיו במקום חילצו אותו והזעיקו את כוחות מגן דוד אדום. הצוותים שהגיעו למקום העניקו לו טיפול דחוף, ופינו אותו כשהוא מורדם ומונשם במסוק - לבית החולים תל השומר. הנער סובל מפגיעת ראש חמורה, מה שמעלה את החשד שהוא לא חבש קסדה בעת הרכיבה על הטרקטורון.

בתאונות נוספות אתמול נהרג נער בן 17 מעוספיה לאחר שהתנגש עם מכוניתו בעמוד חשמל, ובנצרת נהרג נהג רכב פרטי בהתנגשות עם רכב אחר. בתאונה סמוך לאבן-שמואל שבדרום משאית שפגעה ברכב פרטי הביאה למותה של אישה בשנות ה-50 לחייה. בתאונה בצומת המוסכים סמוך לנצרת, התנגש נהג רכב פרטי כבן 40 ברכב מסחרי ונהרג במקום.