הנערה שהותקפה בחומצה שוחררה מבית החולים

חודש וחצי לאחר המקרה שעורר זעזוע רב, השתחררה בימים האחרונים מבית החולים הנערה מנצרת שהותקפה בחומצה כיוון שסירבה להתחתן עם קרוב משפחתה בן ה-52. הרופאים ברמב"ם הצליחו להשיב לצעירה בת ה-15 את הראייה בעינה הימנית, אך עינה השמאלית נפגעה קשה יותר ולא ברור אם תוכל לתפקד שוב

"נזק בלתי הפיך ל-2 עיניה". הנערה שהותקפה (חדשות 2)

המאבק שלה רק מתחיל: הנערה בת ה-15 שנפגעה קשות לאחר שקרוב משפחתה שפך על פניה חומצה, השתחררה לפני כמה ימים מבית החולים רמב"ם בחיפה בתום אשפוז ארוך, במהלכו היא טופלה ואושפזה במספר מחלקות. הרופאים הצליחו להציל חלקית את הראייה בעינה הימנית של הנערה, בזמן שהעין השמאלית נפגעה קשה יותר, ולא ברור אם תשוב לראות בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כעת הועברה הנערה לטיפול לשכת הרווחה בעיר נצרת, שם היא אמורה לעבור מעקב צמוד, כשמצבה הנפשי מוגדר עדיין קשה. לביתה היא כנראה לא תשוב; בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, סיפרה קרובת משפחה של הנערה כי בת ה-15 טרם שבה לביתה. "היא לא חזרה הביתה מאז השחרור מבית החולים", היא העידה, "בגלל מצבה הנפשי הוחלט שלא תשוב לבית, ויש מעקב צמוד אחר מצבה. היא סובלת מאוד ממה שעבר עליה בכל התקופה האחרונה".

סיפורה של הנערה נחשף לפני חודש וחצי לאחר שהועברה מבית חולים בו טופלה בנצרת, לבית החולים רמב"ם בחיפה. לאחר המעבר התברר מעדותה שקרוב משפחתה, המתגורר בסמיכות לביתה, שפך חומצה על פניה. השכן, בן 52, שפך את החומר על פניה כנקמה על כך שסירבה להתחתן עמו. מאוחר יותר בחקירת המשטרה התברר כי אותו שכן, שעומד כעת לדין, ניצל כמה הזדמנויות בהן אמה לא הייתה בבית, ואנס אותה יחד עם קטין, אחיינו, ושניהם מואשמים כעת באונס.

מכתב האישום והחקירה עולה שהנערה ניסתה לשלוח יד בנפשה כמה וכמה פעמים עקב מצבה. יש לציין שבכל הערכות המעצר של הנאשם הוא כפר והכחיש את ההאשמות נגדו, ותקף בכל פעם את צוותי התקשורת באלימות ובברוטליות, שהגיעו לתעד אותו בכל הליכי המשפט.

כתב האישום: "לנאשם אין ערך לחיי אדם"

לפני כשבועיים וחצי הגיעה פרשת תקיפת הנערה בחומצה בנצרת לפתחו של בית המשפט המחוזי בעיר, עם הגשת כתב האישום על ידי הפרקליטות. כחודש לאחר שתושב נצרת, בן 52, נעצר בחשד לביצוע המעשה, הוא הועמד לדין יחד עם אחיינו בגין ביצוע שורת עבירות מין, ובהן אונס הצעירה. הנאשם המבוגר יותר הועמד לדין גם באשמת חבלה בכוונה מחמירה.

מרבית פרטי כתב האישום נאסרו לפרסום בשל חומרת המקרה, רגישותו, וגילם של המעורבים. עם זאת, השתלשלות האירוע נחשפה במלואה - שני הנאשמים, קרובי משפחה אחד של השני ושל הנערה ונהגו לבצע בה עבירות מין במשך תקופה ארוכה. בשלב מסוים ביקש הנאשם המבוגר להינשא לנערה בת ה-15, אך משפחתה סירבה לסידור כזה.

במהלך חודש פברואר, או מעט לפני כן, נודע לנאשם המבוגר כי הנערה עומדת להנשא לגבר אחר, והבין כי מהלך זה עשוי להרחיק ממנו את הנערה. ב-18 בפברואר הוא החליט לעשות מעשה - ודפק על חלון חדרה, סמוך לשעה 23:30. כשפתחה את החלון, הוא תקף אותה בחומצה הידרוכלורית ונמלט מהמקום. "בעקבות מעשי הנאשם נגרם למתלוננת נזק בלתי הפיך בשתי עיניה", צוין במסמך.

בפרקליטות לא היססו גם להשתמש במילים קשות כלפי הנאשמים, ובמיוחד כלפי המבוגר בהם. "מעשיו של הנאשם הבגיר מלמדים על אכזריותו הרבה, על כך שאינו בוחל בדבר על מנת להשיג את רצונו ועל כך שאין לו כל ערך לחיי אדם", כתבו התובעים, "אכזריותו של הנאשם מוכיחה כי הוא אדם מסוכן". באשר לנאשם הצעיר יותר נכתב כי "נשקפת ממנו מסוכנות גדולה לציבור".