ערב החג: הפקקים כבר החלו

אם נמאס לבלות שעות בפקקים בדרך לארוחת החג - הנה הפיתרון בשבילכם: פירוט של הפקקים הגדולים ברחבי הארץ בערב פסח, המתבסס על נתונים מהשנה שעברה לצד עדכונים שוטפים מהדרכים. כך תתכנו את המסלול המהיר ביותר ליעדכם

מפת הפקקים לערב החג (חדשות 2)

לעתים הפקקים הארוכים שמשתרכים בערב סדר הפסח, מרגישים כמו לא פחות מיציאת מצרים. השנה, כדי להקל על הנסיעה לארוחה המשפחתית, אנו מביאים לכם את מפת הפקקים הצפויים, שבעזרתה תוכלו לתכנן את נתיב הנסיעה המהיר ביותר ליעד המבוקש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

19:30: רוב הישראלים כבר מסבים אל שולחן הסדר ועוזבים את הכבישים. בכמה צירים באזור המרכז עדיין מורגשים עומסים, ובעיקר בכביש ת"א-חיפה הישן (כביש 4) בין צומת רעננה-כפר סבא צפון ועד צומת דרור וזאת בשל תאונת דרכים.

גם בנתיבי איילון באזור תל אביב ישנם מספר עומסים - לכיוון דרום ישנה האטה מארלוזרוב ועד לה גווארדיה, ובאיילון צפון ממחלף ההלכה לכיוון מחלף גלילות. סעו בזהירות.

18:45: מי שעוד לא הגיעו לשולחן החג כנראה תקועים בשעה זו בכבישים. הנה עדכון תנועה נכון לדקות לפני תחילת הסדר -

בכביש 70 בצפון ישנו עומס כבד מצומת אחיהוד ועד צומת יבור כתוצאה מתאונת דרכים, עוד באותו הכביש יש עומס נוסף, הפעם בין צומת התשבי לצומת העמקים. בכביש החוף עומס לכיוון דרום מגבעת אולגה ועד מחלף חבצלת שבשרון. בכביש המקביל, כביש חיפה-ת"א הישן ישנו עומס לכיוון השני מצומת רעננה-כפר סבא צפון ועד לצומת דרור. 

בכביש מספר 1, גם היום יש פקק לא נעים בכלל עבור הנהגים המבקשים לעלות לבירה, משעות הצהריים משתרך שובל ארוך של מכוניות ממחלף לטרון ועד מחלף שורש.

ומה במרכז?

התמונה בכבישי המרכז דווקא מעודדת, בוודאי ביחס לימי החול. בנתיבי איילון לכיוון צפון נרשם עומס ממחלף ההלכה ועד גלילות מזרח, ואילו בכיוון השני עומס מקק"ל ועד לה גווארדיה. בדרום ישנו עומס בכביש 40 מאזור קריית גת לכיוון צומת להבים.

כבר בשעות הצהריים המוקדמות נרשמו עומסים ראשונים ברחבי הארץ. ממשטרת התנועה נמסר כי בכביש 65 שבצפון, ישנו עומס תנועה מצומת הסרגל עד בלפוריה, מעירון עד לערערה, וכן מצומת גולני עד לנטופה. בכביש 70 - מזכרון יעקב עד שפיה, מיגור עד צומת חסידים וממחלף עין תות עד לאלייקים. עומסים נוספים מורגשים גם בכבישים 75, 77 ו-79 באזור הכרמל.

ממוקד התנועה של המשטרה אף נמסר כי בשעות האחרונות התפתחו עומסים גם בעורקי התנועה המרכזיים המשמשים את הנהגים. בכביש החוף (2) ישנו עומס תנועה מרישפון לכיוון וינגייט, ממחלף נתניה למחלף חבצלת, וממחלף ינאי עד למחלף אולגה. מי מהנהגים שיבקש להגיע לאזור הצפון באמצעות כביש 6 - חוצה ישראל, צפוי אף הוא לעמוד בפקקים. עומסי תנועה מורגשים בכביש בין מחלף אייל לניצני עוז, וכן ממחלף עירון לעין תות.

הדרך לירושלים הופכת אף היא עמוסה ובלתי נעימה לנהגים. בכביש מספר 1 לכיוון הבירה, נרשם עומס החל ממחלף לטרון הנמשך עד למחלף שורש. העומסים ניכרים גם בחלקים הדרומיים יותר בארץ: בכביש ת"א-חיפה הישן (כביש מס' 4) התפתח עומס באזור מישור החוף הדרומי, בין מחלף חולות ליבנה.

כביש 4 - סיוט לנהגים בערב החג

בשעה 16:00 לערך יחלו פקקי התנועה המשמעותיים שיפרשו על פני כל הארץ. מי שמגיע לאזור הצפון עלול להיתקע מפקקי הענק הנוצרים מידי שנה בצומת המוביל ובצומת גולני. מי שייסע בכביש 70 לכיוון צפון יעמוד בפקק שצפוי להשתחרר באופן סופי רק בשעה 20:00. בכביש מספר 1 צפוי גם השנה הפקק המסורתי, באזור בן שמן לשני הכיוונים.

הסיוט האמיתי צפוי למי שייסע הערב בכביש מספר 4 - שם צפויים פקקים ועומסים לכל אורך הכביש, המשתרך על פני 201 קילומטרים, כבר מהשעה 16:00. הקטעים העמוסים יותר בדרך כלל הם מחלף אשדוד עד מחלף השבעה, מחלף גהה עד מחלף גבעת שמואל (לכיוון דרום) וממחלף הקריות עד צומת עכו.

במשטרה מבקשים מהציבור להקדים ולצאת בערב החג, על מנת להימנע מהעומסים הצפויים. כמו כן מזכירים באגף התנועה - על אף מצוות ארבע הכוסיות, יש למנות מבעוד מועד נהג שלא ישתה, ויחזיר את בני המשפחה הביתה בשלום.