האזינו: התשובה המזלזלת שקיבלה אזרחית שהתקשרה למשטרה

חששה של קרובת משפחתה של תלמידת "באר מרים" כי מנהל המוסד עלול לברוח מהארץ הפכה ללעג מצדו של מי שענה לשיחתה במרכז שירות לאזרח של תחנת המשטרה בירושלים. בבדיקה התברר: איש שב"ס שלא מוסמך לכך ענה לשיחה - והתבדח. האזינו לשיחה

בת משפחתה של אחת מתלמידות מדרשת "באר מרים" הפכה מושא ללעג כשהתקשרה למוקד שירות לאזרח של משטרת מוריה בירושלים למסור מידע לשוטרים. בבדיקה שערכו במשטרת ירושלים התברר כי מי שענה לשיחה כלל לא היה מוסמך לענות לה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעוד שפרשת מדרשת "באר מרים" ממשיכה להטריד את בני משפחותיהן של תלמידות האולפנה, התקשרה הקרובה למשטרה כדי להתלונן נגד העומד בראש המוסד אהרון רמתי. בעקבות חששה כי רמתי עשוי לנסות ולברוח מהארץ בימים הקרובים, פנתה בת משפחתה של אחת מתלמידותיו למשטרה בבקשה לפעול כדי להוציא נגדו צו איסור יציאה מן הארץ.

במקום להתייחס במלוא המקצועיות בפנייתה של המתלוננת, מי שהרים את השפופרת במוקד החירום צחק על חשבונה.

"אפשר לפנות למשפחת פשע"

בהקלטת השיחה אל המוקד, נשמע האדם מעברו השני של הקו כשהוא מבטל את בהילות פנייתה של האזרחית ומפנה אותה לאכול משהו כדי להירגע, כך לדבריו.

"האדם מתכנן בריחה מהארץ, חייבים בדחיפות להוציא לו צו איסור יציאה", אומרת המטלפנת. "קודם כל צריך להתקשר לבורגר ראנץ', לאכול משהו", השיב לה הגבר בצדו השני של הקו. "אפשר גם לתת שוחד למשפחת פשע מדרום העיר, שישימו חיילים".

לאחר שהמתקשרת הבהירה לו כי היא אינה מתלוצצת וזקוקה לעזרה, העביר הגבר את השיחה לשוטר – וזה כבר העניק לה יחס רציני הרבה יותר.

בעקבות פניית חדשות 2 נמסר ממשטרת ירושלים כי הם רואים את המקרה בחומרה יתרה, וכי בכוונתם לבדוק אותו ולמצות את בהקדם את בדיקת הטיפול המבזה והלא ראוי של השוטר בפניית האזרחית. בתום בדיקה ראשונית התברר כי מי שהרים את הטלפון במוקד במשטרת מוריה כלל לא היה שוטר.

בצד השני של הקו היה איש יחידת "נחשון" של שירות בתי הסוהר, שהרים את הטלפון למרות שכלל לא מוסמך ואין זה מתפקידו לעשות זאת. הוא היה במקום במקרה, כיוון שהגיע לטפל בליווי עצורים. רק בהמשך העביר את השיחה לחוקר משטרה. 

עם זאת, במשטרה מתייחסים למקרה הזה בחומרה. "מדובר באנשי כוחות הביטחון שפועלים בשיתוף פעולה עם המשטרה, ובמשטרת ירושלים יעשו ככל שיידרש על מנת שמקרים מעין אלה לא יישנו", אמרו.