תיקו לנבחרת מול פורטוגל

דרמה באצטדיון רמת גן: מול אחת הנבחרות הטובות בבית ישראל נתנה הצגה של כדורגל – כשהנבחרת של גוטמן כבשה שלישייה מול נבחרת פורטוגל, הובילה לאורך רוב המשחק אבל שער פורטוגזי עמוק בתוך תוספת הזמן הביא לתיקו בסיום המשחק. יש לנבחרת במה להתגאות – אבל האכזבה מהניצחון שהיה ממש ביד בלתי נמנעת

ערב המשחק בין ישראל לפורטוגל במסגרת מוקדמות מונדיאל 2014, כולנו חשבנו שההישג הגדול ביותר של ישראל יהיה לראות את כריסטיאנו רונלדו משחק ברמת גן, אבל הנבחרת הישראלית נתנה את משחק חייה, כבשה שלושה שערים מול הנבחרת הטובה בבית - וסיימה בתיקו מול פורטוגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהאצטדיון הלאומי ברמת גן מלא מפה לפה, המשחק התחיל דווקא בשער מהיר של נבחרת פורטוגל כבר בדקה השנייה, אלבש נגח לשער של דודו אוואט ופורטוגל עלתה ליתרון 0-1. אחרי 22 דקות הנבחרת הרימה את הקהל כשתומר חמד השווה בשער נהדר לשוויון 1-1.

משחק נהדר למליקסון (AP)
בדקה ה-40, אחרי שנבחרת פורטוגל לא הצליחה לייצר מצבים של ממש, בן בסט בעט כדור נהדר מבישול של חמד, והנבחרת עולה ליתרון 2-1 בהפסקת המחצית. הקהל שבא לראות את רונאלדו נשאר על הרגליים עד להפסקה.

דקה וחצי מסנסציה היסטורית

חמד נוגח במחצית השנייה (AP)

במחצית השנייה, כנראה אחרי שיחה קשה בחדרי ההלבשה, הפורטוגזים החלו ללחוץ בכמה הזדמנויות טובות לשער של דודו אוואט, אבל לא הצליחו לכבוש. דווקא ישראל, הצליחה להגדיל את היתרון בדקה ה-70 מבעיטת קרן שננגחה לשער על ידי גרשון, ישראל כבר ביתרון של שני שערים והקהל בהיסטריה.

חמד חוגג את השער השלישי (AP)
היתרון לא נשמר לאורך זמן: פושטיגה כבש לפורטוגזים רק 2 דקות לאחר השער הישראלי, והיתרון הצטמק שוב לשער אחד. מנקודה זו הפורטוגזים לחצו עם כל מה שיש להם על השאר הישראלי. בתום 90 דקות השופט הוסיף 4 דקות תוספת זמן, ונראה כאילו הסנסציה בידיים שלנו.

בדקה ה-92 התקווה לסנסציה התנפצה, כשבלאגן בהגנה הישראלית איפשרה לקואנטראו לכבוש שוויון, ולסיים את המשחק שתי דקות מאוחר יותר בתיקו 3-3. למרות התוצאה היפה, האכזבה בנבחרת הישראלית ובאצטדיון גדולה מאחר והניצחון היה ממש בידיים הישראליות, ורק דקה וחצי הפרידו בין התיקו לבין ניצחון היסטורי על הנבחרת של רונאלדו.