באשדוד מנסים לסגור עסקים בשבת?

זעם בקרב בעלי העסקים באשדוד לאחר ש-5 מהם קיבלו הוראה לסגור את מקומות העסק בשבת – למרות שהם ממוקמים בשכונות חילוניות והיו פתוחים בשבתות במשך שנים. מקור בעירייה אומר כי יש כוונה לסגור עסקים נוספים, אך בעירייה עצמה מכחישים: "אם מישהו נתן הוראה כזאת הוא חרג מסמכותו, אין כוונה לסגור עסקים בשבת"

מגמה או טעות? ראש העיר לסרי (יח"צ)

באשדוד מזה שנים רבות מתקיים סטטוס-קוו מקובל: ברובעים החרדיים של העיר העסקים סגורים בשבת וברובעים החילוניים - הם פתוחים. כעת נראה שיש מי שמנסה לערער על ההסדר ארוך הימים בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים הורתה עיריית אשדוד לחמישה עסקים הממוקמים באזורים חילוניים בעיר לסגור את דלתותיהם בשבתות. הכוונה, על פי גורם בעירייה, היא לסגור לא פחות מ-100 עסקים חילוניים. הפעולה הזאת מעוררת התנגדות גם בקרב בעלי העסקים וגם בקרב תושבי העיר.

הלן גרבר, חברת מועצת העיר אשדוד, אמרה על המהלך: "אני רואה בחומרה את שינוי הסטטוס קוו באשדוד, לא ייתכן שהמיעוט החרדי יכפה את דתו על הרוב החילוני. אשדוד היא עיר רב תרבותית שמכבדת את כל תושביה וכך יהיה גם בעתיד".

מעיריית אשדוד נמסר כי מדובר בטעות: "ראש העיר הנחה את מנכ"ל העירייה לגבי פעולות שאמורות לשמור על הסטטוס קוו. אין בשום פנים ואופן כוונה לסגור עסקים בשבת. אם גורם עירוני פעל כך, הוא פעל בניגוד להנחיות ועשה זאת בחוסר סמכות ורשות".

במפלגת יש עתיד מיהרו להגיב על הנושא: "יש עתיד מגנה בחריפות את החלטת ראש העיר לסגור עסקים שפועלים בשבת בעיר. מדובר בהחלטה אומללה שפוגעת בציבור החילוני באשדוד ומשנה באופן דרמטי את הצביון החופשי והפלורליסטי בעיר. אנחנו קוראים לראש העיר לחזור בו מהחלטה זו ולשמור על אשדוד עיר נטולת כפייה דתית", נמסר מהמפלגה.