הידרדרות במצבה של אדל ביטון

בביה"ח שניידר בפ"ת ממשיכים הרופאים להיאבק על חייה של אדל ביטון, בת שלוש שנפצעה בשבוע שעבר בתאונה יחד עם אמה ושתי אחיותיה. בשעות האחרונות הידרדר מצבה. "אני מבקש מכל אחד ואחת מכם להקדיש פחות מחצי דקה מזמנכם לקרוא לרפואתה את פרק התהלים הקצר ביותר בספר", כתב ראש המועצה האזורית שומרון בעמוד הפייסבוק שלו

נאבקת על חייה. אדל ביטון (צילום: באדיבות המועצה האזורית שומרון)

מצבה של הפעוטה בת ה-3 אדל ביטון, שנפצעה אנושות בתאונה בעקבות ידויי אבנים בשומרון בשבוע שעבר, הידרדר בשעות האחרונות - כך עדכן הלילה ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה בעמוד הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מבקש מכל אחד ואחת מכם", פנה מסיקה לגולשים, "להקדיש פחות מחצי דקה מזמנכם לקרוא לרפואתה את פרק התהלים הקצר ביותר בספר (קיז): 'הללו את יי כל גויים שבחוהו כל האומים כי גבר עלינו חסדו ואמת יי לעולם הללויה' לרפואה שלימה ברחמים בקרוב לאדל בת אדווה".

אדווה ביטון, אמה של אדל, גוללה אחרי הפיגוע הקשה שחוותה יחד עם בנותיה סמוך לאריאל את שאירע. "חזרתי מבילוי עם אמי, היינו שם קרוב לשעה וחצי", סיפרה. "נהנינו וצחקנו. בדרכי ליציאה מאריאל ראיתי מולי משאית, ובשנייה הזו שמעתי בום וראיתי חושך מול העיניים. לא ראיתי שום דבר. המשאית החלה לבלום - ולפתע מצאתי את עצמי מתחתיה".

אמה של אדל נזכרה ברגעים שבהם מכוניתה התנגשה במשאית ונמחצה. "החזקתי לה את הראש שהיה שמוט כדי לנסות ולשמוע אם אדל נושמת ולשמור על נתיב אוויר פתוח בתקווה שאני אציל אותה", תיארה כשהיא ישובה על כסא גלגלים בבית החולים. "אלה היו רגעים קשים מאוד. הייתי לכודה מתחת להריסות הרכב ולא יכולתי להזיז שום חלק בגופי מלבד היד". היא הביעה תקווה שבתה בת השנתיים וחצי שנפצעה אנושות בתאונה, תשתקם.

"אני מבקשת מכל אחד - שומר מצוות או לא - שישתדל לקחת על עצמו משהו קטן למען אדל שלי", הוסיפה. "כל דבר קטן יכול לעזור. היא בסך הכל תינוקת קטנה. הייתי מוכנה להחליף אותה עכשיו, כשהיא מתמודדת עם ניתוח נוסף. מאוד קשה לי בתור אמא לראות את הילדה שלי במצב כזה - ערומה, פצועה וחבושה", מיררה ביטון בבכי. "אני מודה לבורא עולם שהשאיר אותי בחיים ועם פגיעות שטחיות. אני רוצה ומאמינה שהוא ייתן לנו אפשרות לקבל את אדל בחזרה - בכל מצב".

האם הפצועה לנתניהו: "עזוב את השטויות עם התיקים, ספק לנו מענה בטחוני"

זירת האירוע (מבצעים מד"א)
בהמשך דבריה פנתה ביטון לראש הממשלה נתניהו. "אני רוצה לפנות לראש הממשלה ולומר לו שלא ייתכן שבשעה מוקדמת בערב בכביש מואר ומרכזי תהיה עזות מצח לנסות לרצוח ילדים קטנים. שישים רגע בצד את כל המחשבות לתת למי איזה תיק ויספק לנו מענה בטחוני ראוי", קראה האם.

"תתעורו, בואו נהיה יד אחת ונתן מענה בטחוני לתושבים, נהיה חזקים ולא נתעסק בשטויות. הגיע הזמן שנגדע את כל המחבלים האלה אחת ולתמיד. עם אנשים כאלה אפשר לעשות שלום? אני לא בטוחה. שלום אפשר לעשות עם כאלה שלא יונקים עוד מדדי חלב אימם את השנאה", הוסיפה ביטון. בסיום דבריה הביעה תקווה שיוענק לה ולתושבי המדינה - ובהם גם אלה המתגוררים ביהודה ושומרון, הביטחון לחיות את החיים. "אני מקווה שאף משפחה לא תחווה יותר את הרגעים שאנחנו עוברים כרגע ואת הייסורים האלה", סיכמה בצער.