המונים בי-ם: לשחרר את פולארד

שעות לפני נחיתת אובמה בישראל, התקבצו מול בית הנשיא ישראלים רבים שקוראים לפרס לשכנע את הנשיא האמריקני לשחרר את המרגל הישראלי מהכלא. "כבוד הנשיא, תציל את פולארד", קראו המפגינים

יום לפני ביקור הנשיא אובמה בישראל, הקמפיין לשחרור המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד מגיע לשיאו. יותר מאלף בני אדם התכנסו הערב מול בית הנשיא בירושלים להפגנה תחת הכותרת: "עצרת הזדהות להצלת פולארד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פעילים במטה לשחרור פולארד מדווחים כי עשרות אוטובוסים עמוסים במפגינים עשו את דרכם מכל רחבי הארץ אל רחוב הנשיא בירושלים. בעקבות ההפגנה חסמה המשטרה את רחוב הנשיא לתנועה, אך הדגישה כי הסדר במקום נשמר.

"האווירה בהפגנה מאוד סוערת", סיפר מיכאל הורוביץ בן 18 מפתח תקווה, פעיל בארגון "צעירים למען פולארד". "בן אדם נמצא 28 שנים בכלא, על עבירה שצריך לתת עליה מקסימום עשר שנים. אנחנו מבקשים מפרס שילחץ על אובמה כדי שידאג לעשות את מה שצריך ולהוציא אותו החוצה".

מנגד, הביע חבר הכנסת לשעבר מיכאל בן-ארי אכזבה מההפגנה בירושלים. "הייתי ביותר מדי הפגנות מאופקות למען פולארד", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. "הערב שוב הפגנה המונית, אבל עדיין לא הנענו את אמות הסיפים. פולארד עובר התעללות אכזרית, וההתעללות בו היא התעללות בנו. מאוכזב מעוד הפגנה ועוד עצומה ועוד אשליה". על העצומה לשחרור פולארד חתמו עד כה כ-199 אלף בני אדם.

שרנסקי בהפגנה (סוכנות תצפית)
לעצרת בירושלים הגיע גם השר לשעבר נתן שרנסקי, שהיה אסיר פוליטי בברית המועצות ונשלח לכלא בסיביר. מוקדם יותר היום הגיע שרנסקי ביחד עם אסתר פולארד לפגישה עם הנשיא פרס, שם העניקו לו השניים את העצומה הקוראת לשחרור המרגל הישראלי. השניים ביקשו מהנשיא פרס להעביר את העצומה לידי הנשיא אובמה בפגישתו עמו.

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

ג'ון קרי נחת בישראל

הכל מוכן: ישראל מחכה לאובמה

ביקור אובמה: הפקק מתחיל היום

כוננות אובמה: ההכנות - והגימיקים

הווידאופדיה: מי אתה ברק אובמה?

צפו: המסוק של אובמה נחת בירושלים

בית לחם: צעירים הציתו את תמונת אובמה

מבצע צבאי: כך יאובטח אובמה

במיוחד לכבוד ביקור אובמה: כיפת ברזל תוצב בנתב"ג?

דגלים ומנקים: י-ם נערכת לאובמה

לקראת אובמה: בעזה מבטיחים הסלמה

15,000 שוטרים יאבטחו את אובמה

לראשונה: הנשיא אובמה יבקר בישראל