מוחים ברגליים: מרתון חתרני בת"א

לאור החלטת עיריית ת"א על ביטול המרתון ביום שרבי נוסף, יוצאת קבוצת מרתוניסטים בקריאה לציבור: בואו לרוץ איתנו מרתון בשישי הקרוב. "אנחנו אחראים על עצמנו", הם מסבירים, "אנחנו יודעים מתי קשה וצריך להפסיק או כיצד לא להעמיס על הגוף עד למצב של סכנה"

חייבים להמשיך לרוץ? (חדשות 2)

עיריית תל אביב אומנם הודיעה על ביטול המרתון ביום שישי הקרוב בשל תנאי מזג אוויר, אבל יש כאלה שלא נותנים לשרב לעצור בעדם בדרך לקו הגמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קבוצת מרתוניסטים שמוחה נגד הביטול, מתאגדת וקוראת לאתלטים נוספים להצטרף אליה בשישי בפארק הירקון למרתון מאולתר. "למרות תנאי השרב, למרות החום ולמרות שקרה אסון כבד, אנו המרתוניסטים המיומנים, שרצים כבר שנים יודעים לזהות כבר מתי קשה לגוף ומתי צריך להרפות. אנחנו מיומנים ולכן מבקשים - אל תבטלו את המרתון שתוכנן", הם מסבירים.

שרון יוגב, מרתוניסטית ומאמנת ריצה למרחקים ארוכים, סבורה כי מדובר בהחלטה גחמנית. "אנחנו אחראים על עצמנו", היא מדגישה, "אנחנו יודעים מתי קשה וצריך להפסיק או כיצד לא להעמיס על הגוף עד למצב של סכנה. גם כשאני רצה לבד באימון אישי אף אחד הרי לא שואל אותי מתי שתיתי".

אחראית על עצמי. שרון יוגב (שרון יוגב)

לדברי שרון, שפתחה קבוצת פייסבוק ייעודית לשם המטרה, עד כה התקבלו לא מעט פניות של מרתוניסטים להצטרף למרתון שייחל ב-05:00. המסלול, היא מספרת, תוכנן כך שיעבור דרך ברזיות מים ומקומות מוצלים. "המוות של מיכאל מצער ועצוב מאוד, וכנראה הריצה הפעם תהיה יותר זהירה וסימבולית, אבל צריכים להמשיך קדימה", היא משוכנעת. "המרתון חייב להימשך".