בעקבות האסון במרתון תל אביב: בוטל המקצה המלא

בהתייעצות עם גורמים במשרד הבריאות ולנוכח צפי לשרב בסוף השבוע והאסון הכבד שאירע בשבוע שעבר - הוחלט שלא לקיים את אירוע הספורט ביום שישי הקרוב, והכסף יוחזר במלואו לנרשמים

מרתון תל אביב (חדשות 2)

לאחר האסון הכבד שגבה את חייו של איש הקבע מיכאל מיכאלוביץ' ז"ל - שמת בתום מקצה מרתון תל אביב בסוף השבוע שעבר - החליטה עיריית תל אביב, בשיתוף עם מארגני המרוץ לבטל את המקצה המלא שתוכנן להתקיים ביום שישי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים התייעצו גורמים בעיריית תל אביב עם משרד הבריאות, שלנוכח המלצתו ועל פי תחזית מזג האוויר ליום שישי הקרוב החוזה שרב - הוחלט שלא לקחת סיכונים מיותרים ולבטל את האירוע כולו. יצוין, כי הכסף יוחזר לנרשמים למרוץ.

מאז היוודע דבר האסון ביום שישי האחרון, הופעלו לחצים כבדים על עיריית תל אביב הן מצד רצים שביקשו לקיים את האירוע בכל מחיר, והן מצד גורמים שחשבו שלנוכח הטרגדיה - נכון יהיה לבטל את המרוץ.

צפו: רגעיו האחרונים של מיכאלוביץ' ז"ל

רגעיו האחרונים של מיכאלוביץ' ז"ל (אתר שוונג)

לאחר שהובא למנוחות בבית העלמין בבאר שבע, נחשפו התמונות האחרונות של רץ המרתון מיכאל מיכאלוביץ' ז"ל, שנפטר ממכת חום בתום הריצה. באחת התמונות הוא נראה עם כוס מים בידו.

"התחושה שלי זה שהוא נמצא על הסף של הקצב האירובי שלו, הוא לא נראה בנאדם בטיול, אלא נראה שהוא דחף את עצמו", סיפר לחדשות 2 חגי אשלגי, מבעלי אתר "שוונג". "יש חבר'ה לצדו שנראים טוב יותר, הוא נראה במוד (מצב) של הישרדות".

הצלמים של האתר היו פרוסים לכל אורך 21 הקילומטרים וצילמו כל אחד מ-30 אלף המשתתפים וגם את מיכאל, שעבורו הריצה הסתיימה במוות. הוא סיים את הריצה בזמן של שעתיים ו-44 שניות. הוא יצא בשעה 06:00 בבוקר וסיים ב-08:00 בדיוק. הוא רץ בקצב אחיד ולא מהיר במיוחד, מה שמעיד על כך שהוא לא היה אצן מקצוען.

"שמישהו ירים טלפון ויגיד: 'אולי טעינו'"

גם אם הרגיש שהחום מכריע אותו הוא לא הפסיק לרוץ, המשיך עד קו הסיום, ורק שם התמוטט ופונה בניידת לאוהל מגן דוד אדום שם בוצעו בו ניסיונות החייאה - ללא הועיל.

מיכאלוביץ' ז"ל במרוץ (אתר שוונג)

משפחתו של מיכאל וחבריו סיפרו על בחור צעיר וחזק, ואף אחד לא חשש כשהוא סיפר שהוא נרשם לריצה. "אם יש מישהו אחראי בעולם זה אח שלי, הוא עשה את כל הדברים הנכונים, את כל הדברים הרציניים, הוא לא היה שטותניק", סיפרה אחותו שולי מיכאלוביץ'. לדבריה, אם הוא היה חושב לרגע שזה יכול לפגוע בו או במשפחה שלו הוא לא היה עושה את זה. במשפחתו דורשים שמישהו ייתן את הדין: "שמישהו ירים טלפון ויגיד סליחה ואולי טעינו".

אסון במרתון בתל אביב - סיקור מלא:

מפקדו של מיכאלוביץ': "אנו נפרדים מחבר, לוחם ומפקד"

האסון במרתון תל אביב: משרד הבריאות מקים צוות בדיקה

שיפור במצב נפגעי מרתון תל אביב: "נושמים בכוחות עצמם"

איש הקבע מת ממכת חום: "הוא התאמן המון, אנחנו בהלם"