אמה של סגן הילה בצלאלי ז"ל: "למה הטיפול באחראים לאסון תקוע?"

כמעט שנה אחרי הטרגדיה בהר הרצל שבה קיפחה בתה את חייה, חזרה סיגלית בצלאלי למקום האירוע הטראגי וקבלה על התנהלות רשויות אכיפת החוק בפרשה. "למה מחכים, שעוד משהו יקרה?", תהתה, "המשטרה קבעה שיש להגיש כתבי אישום, אז למה זה לא קורה?"

שנה אחרי האסון בהכנות לטקס בהר הרצל, חזרה סיגלית בצלאלי, אמה של סגן הילה ז"ל, למקום שבו נהרגה בתה לאחר שגשר תאורה התמוטט עליה - והביעה את אכזבתה מטיפול הרשויות באחראים למחדל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אם יש משהו שמסמל יותר מכל את הזמן שעבר - הוא הדגלנים, שכבכל שנה בתקופה הזו - מתאמנים לקראת טקס הדלקת המשואות. "בחודש הימים שהילה הייתה בהר הרצל", אמרה סיגלית, "היא הייתה בסוג של אושר עילאי שהיא תצעד בטקס הזה".

זו הייתה שנה קשה, שבה שאלה את עצמה האם השכולה שוב ושוב את אותה השאלה: למה זה קרה? למה אי אפשר לחשוב קודם על כללי הבטיחות הבסיסיים, שעכשיו כולם מקפידים עליהם. "זה קשה לי", אמרה.

"המשטרה קבעה שיוגשו כתבי אישום; למה זה תקוע?"

בעוד ארבעה שבועות יתקיים שוב טקס יום העצמאות בהר הרצל. אבל סיגלית בצלאלי לא בטוחה שיש סיבה לחגוג. לדבריה, תרבות ה"חאפריות" עדיין נמצאת בכל מקום וממשיכה לסכן חיי אדם. "אני רואה את כולם באפודים בטיחותיים ובכובעים", אמרה בבכי. "רק רבע מכמות החיילים עומדת ברחבה כדי שלא יקרה אסון. שחס וחלילה אם יקרה משהו - הם יוכלו לברוח", ציינה.

בשבוע שעבר מלאו 11 חודשים לאסון ותיקי החקירה ועדיין תקועים בפרקליטות. האחראים לאירוע, לכאורה, עדיין ניגשים למכרזים ועובדים. על העובדה הזו - סיגלית זועמת: "משטרת ישראל קבעה בפירוש - נגד חמישה מהם יוגשו כתבי אישום. אין מה לחקור יותר. למה זה תקוע? כדי שעוד משהו יקרה? אז לא בהר הרצל - זה יקרה במקום אחר. יש הבדל בין אנשים שימותו?"

מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר בתגובה, כי"חקירת המשטרה טרם הסתיימה מפני שנדרשות חוות דעת של מומחים שטרם הגיעו".

בערב יום הזיכרון תשודר במהדורה המרכזית כתבה נרחבת עם סיגלית בצלאלי