צפו: הרגעים האחרונים של רץ המרתון שמת

צלמי אתר "שוונג" תיעדו את מיכאל מיכאלוביץ', רץ המרתון שנפטר ממכת חום במהלך הריצה. "הוא נראה במצב של הישרדות", סיפר מנהל האתר. במשפחתו דורשים תשובות, ובמשרד הבריאות אמרו כי לא היו קריטריונים לחצאי מרתון. היום התקיימה הפגנה נגד ראש העיר ת"א חולדאי

יממה לאחר שהובא למנוחות בבית העלמין בבאר שבע, נחשפו התמונות האחרונות של רץ המרתון מיכאל מיכאלוביץ' ז"ל, שנפטר ממכת חום בתום הריצה. באחת התמונות הוא נראה עם כוס מים בידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התחושה שלי זה שהוא נמצא על הסף של הקצב האירובי שלו, הוא לא נראה בנאדם בטיול, אלא נראה שהוא דחף את עצמו", סיפר לחדשות 2 חגי אשלגי, מבעלי אתר "שוונג". "יש חבר'ה לצדו שנראים טוב יותר, הוא נראה במוד (מצב) של הישרדות".

הצלמים של האתר היו פרוסים לכל אורך 21 הקילומטרים וצילמו כל אחד מ-30 אלף המשתתפים וגם את מיכאל, שעבורו הריצה הסתיימה במוות. הוא סיים את הריצה בזמן של שעתיים ו-44 שניות. הוא יצא בשעה 06:00 בבוקר וסיים ב-08:00 בדיוק. הוא רץ בקצב אחיד ולא מהיר במיוחד, מה שמעיד על כך שהוא לא היה אצן מקצוען.

מיכאלוביץ' ז"ל במהלך הריצה (אתר "שוונג")

"שמישהו ירים טלפון ויגיד: 'אולי טעינו'"

גם אם הרגיש שהחום מכריע אותו הוא לא הפסיק לרוץ, המשיך עד קו הסיום, ורק שם התמוטט ופונה בניידת לאוהל מגן דוד אדום שם בוצעו בו ניסיונות החייאה - ללא הועיל.

משפחתו של מיכאל וחבריו סיפרו על בחור צעיר וחזק, ואף אחד לא חשש כשהוא סיפר שהוא נרשם לריצה. "אם יש מישהו אחראי בעולם זה אח שלי, הוא עשה את כל הדברים הנכונים, את כל הדברים הרציניים, הוא לא היה שטותניק", סיפרה אחותו שולי מיכאלוביץ'. לדבריה, אם הוא היה חושב לרגע שזה יכול לפגוע בו או במשפחה שלו הוא לא היה עושה את זה. במשפחתו דורשים שמישהו ייתן את הדין: "שמישהו ירים טלפון ויגיד סליחה ואולי טעינו".

"נראה במצב של הישרדות" (אתר "שוונג")

משרד הבריאות: אין קריטריונים לחצי מרתון

במשרד הבריאות הקימו היום צוות לבדיקת אמות המידה לקיום אירועים ספורטיביים בעתיד, כנראה באיחור. "אין קריטריונים ברורים לגבי חצאי מרתון, ואולי אם היו היינו יכולים להיעזר בהם", הבהירה פרופ' נעמה קונסנטיני, חברה בוועד שהקים משרד הבריאות. "כולם חכמים בדעיבד, וכולם בדיעבד אומרים שהכתובת הייתה על הקיר, אבל עובדה שישבו כנראה גופים רציניים ואנשים רציניים ולא ביטלו את המרתון, היום כולם יודעים שלא היה צריך לקיים אותו".

"לא היה שטותניק", אחותו של מיכאל ז"ל (חדשות 2)

היום אחר הצהריים נערכה מול בניין עיריית תל אביב הפגנה נגד ראש העיר רון חולדאי. מבחינת המפגינים, ראש העיר הוא זה שאישר את קיום המרתון למרות השרב, והוא צריך לשלם את המחיר. אחרי האסון, ביום שישי הקרוב צפוי לצאת לדרך מקצה המרתון המלא, למרות שוב מזג האוויר אמור להיות חם.

אסון במרתון בתל אביב - סיקור מלא:

מפקדו של מיכאלוביץ': "אנו נפרדים מחבר, לוחם ומפקד"

האסון במרתון תל אביב: משרד הבריאות מקים צוות בדיקה

שיפור במצב נפגעי מרתון תל אביב: "נושמים בכוחות עצמם"

איש הקבע מת ממכת חום: "הוא התאמן המון, אנחנו בהלם"