יחידת מג"ב חדשה הוצבה בדרום ת"א

האם המציאות הבלתי נסבלת שבה חיים תושבי דרום תל אביב תשתנה בקרוב? המשטרה השיקה היום יחידת מג"ב חדשה, שתפקידה יהיה לסייר בשכונות דרום העיר ו"להשיב את תחושת הביטחון לאזרחים". היחידה תכלול 50 לוחמים שיבצעו פטרולים וסיורים

יחידה חדשה של מג"ב מתחילה לפעול בדרום ת" (דוברות משטרת ישראל)

רוחות של שינוי בדרום תל אביב? בעקבות ריבוי מקרי הפשיעה וגל התקיפות בידי נתינים זרים, משיקה היום המשטרה יחידת מג"ב חדשה שתפקידה יהיה לסייר בדרום העיר ו"להשיב את תחושת הביטחון לאזרחים". תגבור הכוחות מגיע לאחר שבשבוע שעבר נעצר נתין זר מסודן שפרץ לבית בשכונת יד אליהו וניסה לבצע מעשים מגונים בילדה בת שמונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הבוקר התקיים טקס חניכת היחידה, במעמד מפקד מג"ב ניצב עמוס יעקב ומפקד מחוז תל אביב ניצב אהרון אקסול. הלוחמים, שיחלו את עבודתם כבר היום, מתמחים בטיפול בהפרות סדר ובאירועי משבר וטרור. היחידה, שעברה הכשרה של שלושה חודשים בבסיסי הדרכה של מג"ב, תוצב החל מהיום בתחנת לווינסקי.

"היעדר תחושת הביטחון של תושבי דרום העיר הוא עניין מטריד מאוד", אמרה לחדשות 2 באינטרנט דוברת משטרת תל אביב אורית פרידמן. "הלוחמים שהוקצו למשימה יעסקו בפעילויות של ביטחון שוטף, כמו פטרולים ומעצרים".

בשבוע שעבר: נתין זר פרץ לבית וניסה לאנוס ילדה

מדוברת מג"ב נמסר עוד, כי היחידה החדשה מונה כ-50 לוחמים, שיוצבו באופן קבוע במחוז תל אביב. "היחידה עתידה לטפל באוכלוסייה המקומית וייעודה הוא הגברת תחושת הביטחון בקרב האוכלוסייה המתגוררת בדרום תל אביב. הקמת היחידה היא תוצר של הבטחתם של השר לביטחון פנים והמפכ"ל, להגדיל ל-190 את מספר התקנים בתחנה, על מנת לתת מענה טוב יותר למשימות שעל הפרק".

בשבוע שעבר פרץ נתין זר מסודן לבית מגורים בשכונת יד אליהו בדרום תל אביב וניסה לבצע מעשים מגונים בילדה בת 8, בזמן שישנה בחדרה. כתוצאה מהמעשים, החלה הילדה לבכות ואמה שישנה בחדר הסמוך התעוררה. כשנכנסה לחדר, הבחינה בפורץ מנסה לבצע בילדה את זממו, ומיהרה לנסות ולעצור אותו. בין השניים התפתח עימות והוא בתגובה דקר את האם, שנפצעה באורח קל-בינוני. אבי המשפחה הכה את הפורץ והשתלט עליו עד שהגיעו כוחות המשטרה.

בבוקר שלאחר התקיפה סיפרו תושבים רבים על מציאות בלתי נסבלת שלא מאפשרת להם להמשיך בשגרת חייהם. חלק מהמשפחות לא שלחו את ילדיהם לבית הספר בעקבות המקרה החמור. "הילדים מאוד מבוהלים", סיפרה טליה מזרחי, תושבת המקום בשיחה עם חדשות 2. "חייבים לעשות משהו ולחסל את התופעה".