"אנו נפרדים מחבר, לוחם ומפקד"

בהלוויה של רס"ר מיכאל מיכאלוביץ', שנפטר בעת שרץ במרתון תל אביב, נכחו מאות בני אדם. מפקד יחידת עוקץ, סגן אלוף א', הספיד את מיכאלוביץ' ואמר "היית לוחם ומפקד מהערכיים והמקצועיים שפגשתי. בלטה בך לאורך כל הדרך המקצועיות, הרצינות החתירה לעשייה והשלמות המשימה וכל זאת תוך גילוי צניעות, משמעת אישית וקור רוח"

מיכאל מיכאלוביץ' ז"ל (חדשות 2)

סגן-אלוף א', מפקד יחידת עוקץ, ספד למיכאל מיכאלוביץ' ז"ל, שנפטר בעת שרץ במרתון תל אביב."בהלם ובכאב המום ובתחילתו של געגוע אינסופי, אנו עומדים כאן היום ונפרדים מחבר, לוחם, מפקד ורע לנשק מיכאל אחינו. בתחילת דרכך הצבאית ביחידה, חבריך הרבים שצברת עם השנים ומפקדיך ביניהם גם אני, ראו בך תכונות אופי וקווים לדמותך שגרמו לך לבלוט מעל כולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היית לוחם ומפקד מהערכיים והמקצועיים שפגשתי. בלטה בך לאורך כל הדרך המקצועיות, הרצינות החתירה לעשייה והשלמות המשימה וכל זאת תוך גילוי צניעות, משמעת אישית וקור רוח ושלווה. היית שותף מרכזי לעשייה המבצעית הרגילה והחשאית של היחידה. לא ניתן לתאר במילים את תרומתך האדירה לביטחון המדינה ואזרחיה".

"גל היקרה, ארבל התינוק החמוד, ההורים קלרה ואלברט והאחות שולי, אני יודע שעוד לא נוצרו המילים שיכולות לרפא. עוד לא נולדו הדברים שבאו לנחם כאשר משפחה גדולה ויחידה כואבת היום ובוכה. כולנו כואבים את מותו. הנכם חלק ממשפחת עוקץ ולעולם נהיה לצדכם".

היה אפשר למנוע? קו הזינוק (חדשות 2)

משרד הבריאות יקים צוות בדיקה לחקירת המחדל

יממה לאחר המרתון שבסופו קיפח את חייו רס"ר מיכאל מיכאלוביץ', החליטו במשרד הבריאות להקים צוות בדיקה שיבחן אמות מידה לקיום אירועי ספורט. מנכ"ל המשרד פרופ' גמזו הדגיש כי העובדה שלמרות ההכנות וההתייעצויות התרחש המקרה הקשה "מדגישה את החובה לחשיבה מקדימה וקביעת כללים שיחייבו את המארגנים והרשויות המקומיות".

"האירוע המצער של מותו של משתתף במסגרת אירועי "מרתון תל אביב" השנה מצטרף למקרה מוות נוסף לפני שנתיים ולכן מחייב אותנו לבחון את הדרך בה מאושרים אירועי ספורט עממיים שכוללים גם מקצי "אקסטרים" (ריצות 10 ק"מ ומעלה) ואמות המידה לאשור אירועים שכאלו בהתייחס לתנאי האקלים", כתב מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' רוני גמזו.

המסקנות: תוך 90 יום

מנכ"ל משרד הבריאות אמר כי הצוות שיוקם מתבקש לבדוק את האופן שבו אירועי ספורט כאלה מאושרים לרבות המרתון שהוזנק אתמול, לקבוע אמות מידה לאישור אירועים שכאלה תוך התייחסות למקצי ה"אקסטרים" בהקשר לתנאי אקלים ולקבוע תזמון מומלץ לאורך השנה ושעות היום.

"הצוות יצטרך לקבוע כללים לביטול ועצירה של אירועים כאלה, התשתית הנדרשת בהיבט הבריאותי (מרחק בין נקודות שתייה, נקודות צינון ושירותי רפואה) ואופן ההסבר וההדרכה למשתתפים", ציין מנכ"ל משרד הבריאות.

"אני מייחס חשיבות עליונה לקבל המלצות מפורטות שישמשו את כל מארגני התחרויות בארץ", הדגיש פרופ' גמזו, שאמר כי הוא ינחה את צוות הבדיקה, בראשות פרופ' מורן, להגיש את המסקנות תוך 90 יום.