שיפור במצב נפגעי מרתון תל אביב: "נושמים בכוחות עצמם"

מבית החולים איכילוב נמסר כי ביממה האחרונה חלה הטבה במצבם של עשרת הפצועים שמאושפזים במחלקות השונות. שניים מהם מוגדרים קל-בינוני והם מאושפזים במחלקת טיפול נמרץ. מצבם של שאר הנפגעים מוגדר קל

שיפור במצב הנפגעים (חדשות 2)

יממה לאחר המרתון שבסופו קיפח את חייו איש הקבע מיחידת "עוקץ", רס"ר מיכאל מיכאלוביץ', עדיין מאושפזים עשרה בני אדם בבית החולים איכילוב. נמסר, כי חל שיפור קל במצבם והם אינם מונשמים עוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, מסר דובר בית החולים כי שניים מהפצועים מאושפזים בטיפול נמרץ כשמצבם מוגדר קל-בינוני ושאר הנפגעים מאושפזים במחלקות הפנימיות כשמצבם מוגדר קל. הפצוע שמצבו נקבע תחילה קשה - נושם כעת בכוחות עצמו.

מנכ"ל עיריית תל אביב, מנחם לייבה, התייחס אתמול לאירוע הטראגי שאירע במרתון, ואמר כי "קרה כאן אסון ואנחנו נתחקר את העניין. אני מניח שיופקו הלקחים הנדרשים".

נפטר אחרי המרתון. מיכאלוביץ' (חבר המשפחה)

הוא הוסיף, כי "הייתה התייעצות מראש עם כלל המומחים הנחשבים במדינת ישראל בתחום הפיזיולוגיה, ובעצה אחת עם כולם הוחלט לא לרוץ את המרתון המלא ולעשות רק חצי". עוד אמר, כי "בפועל, עומס החום היה נמוך ב-5 מעלות ממה שציפינו. באזור השעה 08:00 הבנו שישנו מספר נפגעים גבוה".

לדבריו, משנה זהירות הוא לא דבר שנוקטים אותו על סמך דעה אישית: "השורה התחתונה התקבלה ממשרד הבריאות אך הוא לא אשם בכך. היה תהליך מסודר ומאורגן, ואני לא חושב שאפשר היה לפעול אחרת. ההחלטה התקבלה אז בהתאם להתייעצות שקיימנו". לשיטתו, לא היה צריך לבטל את המרתון.

"ראש העיר פעל משיקולים מסחריים"

מעיריית תל אביב נמסר כי היא "מביעה צער עמוק על פטירתו של אחד מרצי חצי המרתון שנערך בעיר. העירייה פעלה על פי הנחיות משרד הבריאות ובית החולים איכילוב אשר הנחו לבטל את המרתון המלא ולקיים את חצי המרתון כסדרו".

לפי העירייה, הנפטר אשר רץ במקצה חצי המרתון יצא לדרך סמוך לשעה 6:00 בבוקר וסמוך לשעה 8:00 הגיע לקבלת טיפול רפואי: "על פי נתוני השירות המטאורולוגי בזמן זה היה עומס חום קל בלבד".

עם זאת, חבר מועצת העיר ת"א עו"ד ראובן לדיאנסקי אמר שמדובר בהתנהלות רשלנית. "אני מזועזע מהעובדה שלמרות ההתרעות על עומס חום והוראות משרד הבריאות, פעל ראש העיר משיקולים מסחריים תוך העמדת הספורטאים בסכנת חיים", הוא ציין. הוא קרא לראש הממשלה להקים ועדת חקירה ממשלתית שתבחן את תהליך קבלת ההחלטות והתנהלות העירייה.

טרגדיה במרתון בתל אביב - סיקור מלא:

משרד הבריאות: "התרענו מראש"

"פתאום התעוררתי באוהל מד"א"

הרצים: "כבר מהבוקר היה חום כבד מדי"

מחדל במרתון ת"א: הרוג ופצועים קשה

מה קורה לגוף בזמן מכת חום?

רופא שהשתתף בדיונים: "התסריט היה ידוע מראש"