איש הקבע מת ממכת חום: "הוא התאמן המון, אנחנו בהלם"

משפחתו של רס"ר מיכאל מיכאלוביץ', איש הקבע מיחידת עוקץ שמת הבוקר ממכת חום במרתון תל אביב לא מעכלת את הבשורה המרה. "הוא התאמן על בסיס קבוע", סיפר חברו הקרוב. "הוא היה אדם ערכי, אנחנו לא מאמינים"

"אף אחד לא מאמין ולא מעכל. זה מפתיע מאוד אם זה קרה בעקבות משהו שקשור לכושר גופני" - כך אומר לחדשות 2 באינטרנט חברו הקרוב של רס"ר מיכאל מיכאלוביץ (29), איש הקבע מיחידת עוקץ שמת הבוקר במקצה המרתון של תל אביב כתוצאה ממכת חום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מיכאלוביץ', שהניח אחריו אישה ותינוק בן שלושה חודשים, היה אמור לקבל היום את המפתחות לדירה החדשה שלו בקריית גת. "הוא התאמן על בסיס קבוע לא למרתונים, אבל הוא רץ כמה פעמים בשבוע". הוא ציין כי הוא סיפר לחברים שלו שהוא הולך להשתתף במרוץ והתאמן לקראת הריצה.

"אין מילים לתאר אותו, הוא הכי טוב ומקסים שניתן לתאר, איש חברותי, בעל המון ערכים, המשפחה מקסימה". הוא סיפר כי הוא היה עושה ריצות של יותר מ-10 ק"מ פעמים שלוש בשבוע. בבית המשפחה נפל אבל כבד עם הישמע הבשורה המרה. "אף אחד לא מאמין ולא מעכל", סיפר חברו בעת שהיה בדרכו לבית אשתו האבלה.

פינוי הפצועים, הבוקר (חדשות 2)

משרד הבריאות: התרענו לבטל המרוץ, בעירייה התעקשו

גורם במשרד הבריאות שהיה מעורב בשיחות שקדמו להחלטה לקיים את כל המקצים, פרט למקצה המרתון כרגיל, אומר כי הפנייה של גורמי משרד הבריאות, הספורט וגורמים רפואיים באיכילוב הייתה לבטל את המרתון. עם זאת, במסמך שנשלח אתמול מהמשנה למנכ"ל המשרד למנכ"ל העירייה לא עולה המלצה כזאת. כתוצאה מהחום, אדם אחד מת ממכת חום ועוד 12 נפגעו קשה מאוד ונאבקים על חייהם.

"עיריית תל אביב קיבלה החלטה לבטל את המרתון ולהערכתנו, החלטה זו מנעה היקף נפגעים גדול יותר", אמר גורם במשרד הבריאות. בעקבות האירוע, מנכ"ל משרד הבריאות הורה על הקמת צוות מקצועי בשיתוף משרד הספורט לקביעת אמות מידה ותנאים לקיום אירועים ביחס לתנאי מזג אוויר.

"בעיריית תל אביב ניסו למצוא פתרונות כך שהמרוץ יתקיים בכל מקרה וקיבלו את ההמלצה לסיים את הריצה עד 08:30 בבוקר. הפיזיולוגים אשר התריעו מקיום המרוץ אמרו ביום שלישי האחרון כי על פי התחזיות הנוכחיות הפסקת הריצה בשעה זו אמורה להספיק. עם זאת, התחזית הוחמרה בימים שעברו", הוסיף גורם שהיה מעורב בדיונים שקדמו למרתון.

טרגדיה במרתון בתל אביב - סיקור מלא:

משרד הבריאות: "התרענו מראש"

"פתאום התעוררתי באוהל מד"א"

הרצים: "כבר מהבוקר היה חום כבד מדי"

מחדל במרתון ת"א: הרוג ופצועים קשה

מה קורה לגוף בזמן מכת חום?

רופא שהשתתף בדיונים: "התסריט היה ידוע מראש"