מנכ"ל עיריית תל אביב: "קרה אסון, אנחנו נתחקר ונפיק לקחים"

בעיריית תל אביב משוכנעים שלא היו צריכים לבטל את המרוץ הבוקר, אך הביעו צער על פטירתו של אחד הרצים. "אנחנו נתחקר ונפיק את הלקחים", הבטיח מנכ"ל העירייה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. חבר מועצת העיר: "ראש העיר פעל משיקול מסחרי"

אמבולנס במרתון, הבוקר (חדשות 2)

"קרה כאן אסון ואנחנו נתחקר את העניין ומניח שיופקו הלקחים הנדרשים" - כך אמר לחדשות 2 באינטרנט מנחם לייבה, מנכ"ל עיריית תל אביב, זמן קצר לאחר היוודע הטרגדיה במרתון תל אביב - בה נהרג אדם אחד ועוד 12 נפצעו קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הייתה התייעצות מראש עם כלל המומחים הנחשבים במדינת ישראל בתחום הפיזיולוגיה, ובעצה אחת עם כולם הוחלט לא לרוץ את המרתון המלא ולעשות רק חצי", הוא סיפר. "בפועל, עומס החום היה נמוך ב-5 מעלות ממה שציפינו. באזור השעה 08:00 הבנו שישנו מספר נפגעים גבוה".

לדבריו, משנה זהירות הוא לא דבר שנוקטים אותו על סמך דעה אישית: "השורה התחתונה התקבלה ממשרד הבריאות אך הוא לא אשם בכך. היה תהליך מסודר ומאורגן, ואני לא חושב שאפשר היה לפעול אחרת. ההחלטה התקבלה אז בהתאם להתייעצות שקיימנו". לדבריו, לא היה צריך לבטל את המרתון.

יתחקר את האירוע. חולדאי (חדשות 2)

"ראש העיר פעל משיקולים מסחריים"

מעיריית תל אביב נמסר כי היא "מביעה צער עמוק על פטירתו של אחד מרצי חצי המרתון שנערך בעיר. העירייה פעלה על פי הנחיות משרד הבריאות ובית החולים איכילוב אשר הנחו לבטל את המרתון המלא ולקיים את חצי המרתון כסדרו".

לפי העירייה, הנפטר אשר רץ במקצה חצי המרתון יצא לדרך סמוך לשעה 6:00 בבוקר וסמוך לשעה 8:00 הגיע לקבלת טיפול רפואי: "על פי נתוני השירות המטאורולוגי בזמן זה היה עומס חום קל בלבד".

עם זאת, חבר מועצת העיר ת"א עו"ד ראובן לדיאנסקי אמר שמדובר בהתנהלות רשלנית. "אני מזועזע מהעובדה שלמרות ההתרעות על עומס חום והוראות משרד הבריאות, פעל ראש העיר משיקולים מסחריים תוך העמדת הספורטאים בסכנת חיים", הוא ציין. הוא קרא לראש הממשלה להקים ועדת חקירה ממשלתית שתבחן את תהליך קבלת ההחלטות והתנהלות העירייה.

טרגדיה במרתון בתל אביב - סיקור מלא:

משרד הבריאות: "התרענו מראש"

"פתאום התעוררתי באוהל מד"א"

הרצים: "כבר מהבוקר היה חום כבד מדי"

מחדל במרתון ת"א: הרוג ופצועים קשה

מה קורה לגוף בזמן מכת חום?

רופא שהשתתף בדיונים: "התסריט היה ידוע מראש"