הרצים: "כבר מהבוקר היה חום כבד מדי"

המשתתפים במקצי המרתון בתל אביב נדהמו לגלות הבוקר כי אדם מת ממכת חום וכי עוד עשרות נפצעו - חלקם קשה מאוד. "אמבולנסים פילסו את הדרך בינינו", סיפרה אחת המשתתפות. "כבר מהבוקר היה חום מאוד כבד מאוד". כעת מתברר: רופאים התריעו עוד לפני האסון

"כבר מהבוקר היה חם מאוד, כולנו עדיין בהלם". רבים מרצי מקצי המרתון בתל אביב נדהמו לגלות שאדם מת לאחר שסבל ממכת חום וכי רצים נוספים נפצעו קשה מאוד. "היה שם הרבה מאוד אמבולנסים, כבר מהבוקר היה חום מאוד כבד מאוד", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט אחת ממשתתפות המרוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רצים אחרים סיפרו כי אמבולנסים פילסו את הדרך בין הרצים. "היו שם הרבה מאוד אנשי הצלה. כל הזמן חילקו לנו מים אבל כנראה שהיו אנשים שלקחו על עצמם יותר מדי", סיפר רץ אחר. "מי שיצא ב-05:45 לא סבל מחום כבד, אבל השמש יצאה לאחר מכן".

רופאים התריעו: "לא לקיים המרוץ"

מזג האוויר בשעות הבוקר המוקדמות היה נעים אך מהר מאוד הטמפרטורות זינקו, מה שהביא לאסון. בשעה 08:15 נמדדו 27 מעלות, ובשעה 08:40 29 מעלות. בעיריית תל אביב, שהפיקה את האירוע קיימו התייעצויות רבות לפני קיום האירוע בשיתוף מומחים לספורט ורופאים.

עם זאת, היו רופאים שהתריעו כבר לפני מספר ימים כי ההחלטה לקיים את מקצי המרתון היא שגויה, כי בדרך כלל מי שמשתתף בהם הם רצים מנוסים פחות, שיהיה להם קשה יותר להתמודד עם החום הכבד.

טרגדיה במרתון בתל אביב - סיקור מלא:

מחדל במרתון ת"א: הרוג ופצועים קשה

מה קורה לגוף בזמן מכת חום?

רופא שהשתתף בדיונים: "התסריט היה ידוע מראש"

למרות השרב הכבד: המרתון יצא לדרך