מחדל במרתון ת"א: הרוג ופצועים קשה

גבר בן 29 נהרג ממכת חום לאחר שהשתתף במקצה של מרתון תל אביב הבוקר. עוד 12 בני אדם נפצעו קשה מאוד ונאבקים על חייהם בבית החולים איכילוב בתל אביב. מד"א: עוד עשרות נפצעו כתוצאה מהתייבשות

מחדל במרתון תל אביב: גבר בן 29 נהרג ממכת חום קשה לאחר שהשתתף במקצה של מרתון תל אביב. הוא השתתף במקצה 21 ק"מ והתמוטט בסופו. לבית החולים איכילוב הגיעו 12 פצועים במצב קשה, 4 מהם במצב קשה מאוד כשהם מורדמים ומונשמים. במד"א דיווחו כי עוד 20 בני אדם נפגעו באורח קל עד בינוני. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במד"א דיווחו הבוקר כי עוד 50 משתתפים התעלפו במהלך ולאחר המרוץ וטופלו במקום. "הנפגעים סובלים ממכות חום, התייבשויות וחבלות קלות", מסר דובר מד"א זכי הלר. "אנו פרוסים לאורך כל המסלולים עם אמבולנסים, חוליות של פרמדיקים וחובשים. ישנם שני אוהלי מרפאה שממוקמים בסיום מסלול המרוצים, ורוב הנפגעים הגיעו אלינו לקראת הסיום".

עומס חום כבד מורגש היום בעיר כשהטמפרטורה המירבית עומדת על 37 מעלות.

עשרות התעלפו במרוץ, הבוקר (חדשות 2)

בעירייה הודיעו לפני מספר ימים כי המקצה המרכזי (42.2 ק"מ) יידחה בשבוע, בעקבות הנחיות משרד הבריאות. בעיריית תל-אביב הדגישו כי שקלו לדחות את האירוע כולו לשבוע הבא, אך הדבר לא התאפשר בשל ביקורו הצפוי של אובמה בישראל. כמו כן נבדקה אפשרות להקדים את הריצה לשעות השחר המוקדמות, אך גורמים רפואיים פסלו את האפשרות הזאת בשל חשש ממחסור בשעות שינה של הרצים.

הפינוי, הבוקר (חדשות 2)

לפני שנתיים: מת אחד הרצים ממכת חום

המקצה המלא ייערך ביום שישי הבא בפארק הירקון. רצים שנרשמו ואינם מעוניינים להשתתף במרוץ בשבוע הבא יוכלו לקבל את כספם בחזרה, או לרוץ באחד המקצים האחרים ולקבל את ההפרש הכספי. חצי המרתון הראשון יוזנק בשעה 05:45 בבוקר, והחצי השני ייצא לדרך רבע שעה מאוחר יותר.

במרתון שהתקיים לפני כשנתיים מת אחד הרצים, גבר בן 42, לאחר שנפגע ממכת חום במהלך הריצה. במרתון, שהתקיים אז בחודש אפריל, פונו 15 רצים לקבלת טיפול בבתי החולים בשל החום הכבד ששרר. בנוסף טיפלו הצוותים הרפואיים במקום בעוד כ-50 מקרים של התייבשות.

טרגדיה במרתון בתל אביב - סיקור מלא:

הרצים: כבר בבוקר היה חם מאוד

מה קורה לגוף בזמן מכת חום?

מומחה שהשתתף בדיונים: החום לא הפתיע

צפו: הרחובות שנסגרו לקראת המרוץ

למרות השרב הכבד: המרתון יוצא לדרך