פיצוץ במפעל זיקוקים בגליל המערבי

לפני כשעה נשמע פיצוץ עז במפעל זיקוקים באזור התעשייה גורן שבגליל המערבי. כוחות מד"א הוזעקו מיד למקום ופינו פצוע בינוני-קשה ושישה פצועים קל-בינוני לבית החולים נהריה. סיבת הפיצוץ נחקרת בשעה זו, ובמשטרה סגרו את הזירה

פיצוץ במפעל זיקוקים, הערב (סער אלגרבלי)

פיצוץ במפעל הזיקוקים: קולות נפץ עזים נשמעו הערב במפעל באזור התעשייה גורן, מסיבה שעדיין איננה ברורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הערב המוקדמות הוזעקו שישה אמבולנסים, מהם שניים לטיפול נמרץ. הדיווחים על קולות הנפץ החלו לזרום, וגם כוחות המשטרה הגיעו למקום ופינו את האזור. בשעה זו מנסים שם לחקור מה גרם לפיצוץ, דווקא באתר הנפיץ.

פרמדיקים של מד"א טיפלו בשבעה בני אדם שפונו למרכז הרפואי נהריה. מצבו של גבר בן 73 מוגדר בינוני עד קשה והוא סובל מכוויות בפנים, בקרקפת ובידיים. הוא מטופל בחדר הלם כשהוא בהכרה ובהמשך יועבר להמשך טיפול במחלקה לטיפול נמרץ.

במיון טראומה מטופלים שישה פצועים נוספים במצב קל עד בינוני. שני גברים בני 41 ו-35, שתי נשים בנות 38 ו-34 ובנוסף הובאו אם בת 48 ובתה בת ה-9. פצועים אלה סובלים מפגיעות הדף וחרדה.

ד"ר עמוס סבו, רופא בכיר במחלקת הכירורגיה במרכז עדכן כי הפצוע בחדר הלם נמצא בהכרה ועיקר הפגיעות מתרכזות בפלג גופו העליון. "הפגיעה משלבת בין כוויות לטראומה והוא צפוי לעבור סדרת בדיקות מקיפה", אמר ד"ר סבו, "שאר הפצועים סובלים מפגיעות הדף בחלקים שונים בגופם ועוברים אף הם בדיקות".

"כולם צעקו שזו קטיושה ורצו להסתתר"

אלכסנדר ליטבק ממושב עבדון הגיע למפעל המצברים בגורן על מנת להעניק שירותי טכני מטעם חברת יזמקו. "החניתי את הרכב וראיתי עשן שחור", הוא העיד, "פתאום עלה כדור אש ומכת הדף ניפצה את החלונות ברכב. הגנתי על הראש והתכופפתי. שמעתי עוד כמה פיצוצים וראיתי שאני מדמם בפנים. מסביב עפו זכוכיות, בלוקים וברזלים. זה היה כמו סרט שרואים בקולנוע אבל אני הייתי חלק ממנו".

"יצאתי מהמשרד בסביבות 16:25 והלכתי במסדרון", סיפרה אורלי בן חמו משלומי, העובדת במפעל פרופל הסמוך למפעל בו אירע הפיצוץ, "פתאום נשמע בום גדול והתקרה מעלי החלה ליפול עם חלקי אלומיניום. עפתי על הרצפה. היינו כמה בנות במפעל וכולם צעקו שזה קטיושה והתחילו לחפש מקום להסתתר. דיברתי עם הבנות שלי ועם בעלי וסיפרתי להם על הפיצוץ. בהתחלה פחדתי שהפציעה שלי יותר קשה, רעדתי בכל הגוף וחיכיתי לראות שכולם בסדר".

העשן נראה היטב גם מרחוק (SKOOPER)

בעקבות הפיצוץ התפתחה גם דליקה, שהתפשטה גם אל מפעל מתכות סמוך. צוותים רבים של כיבוי אש הוזעקו למקום וניסו להשתלט על האש.