בגלל הערפל: טיסות לנתב"ג הופנו לטורקיה וירדן

נוסעים שהיו אמורים להגיע במהלך הלילה לנמל התעופה בן גוריון לאחר ביקור באירופה, הופתעו בוודאי לגלות שבתום הטיסה הם נמצאים דווקא בטורקיה או בירדן. בשל ערפילים שהורגשו החל משעות הלילה באזור נתב"ג, הופנו כל הנחיתות לשדות תעופה חלופיים. הבוקר נמל התעופה שב לפעול כסדרו

הטיסות הופנו לירדן וטורקיה (חדשות 2)

למעלה מעשר טיסות שהיו אמורות לנחות הבוקר בנמל התעופה בן גוריון הופנו לשדות תעופה חלופיים בשל ערפל כבד שהורגש באזור נתב"ג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי השעה 02:00 החל להצטבר ערפל כבד מעל נמל התעופה בלוד. ברשות שדות התעופה החליטו להפנות את כל הטיסות שהיו אמורות לנחות בשדה לשדות תעופה חלופיים במדינות קרובות.

שתי טיסות של חברת "אלאיטליה" נחתו בעמאן, בירת ירדן. טיסה נוספת של החברה הופנתה לשדה התעופה בלרנקה, קפריסין, יחד עם טיסות של "אל על" ממילאנו ומרומא. טיסה של חברת "טורקיש איירליינס" הוחזרה לטורקיה.

טיסת חברת "סוויס" השוויצרית הופנתה לנחיתה בירדן. מטוס של חברת "לוט פוליש איירליינס" שיצא מפולין נחת בשדה התעופה בעיר פאפוס שבקפריסין, וטיסה של חברתה "איבריה" הספרדית הופנתה לקפריסין.

ברשות שדות התעופה הסבירו כי הפניית הטיסות לשדות תעופה שכנים היא עניין שבשגרה וכי לכל טיסה שיוצאת יש שדה אלטרנטיבי המופיע בתוכנית הטיסה. שדה התעופה בעובדה נפתח וחברות תעופה ישראליות מורשות לנחות בו על פי שיקול דעתן.

עד שעות הבוקר המוקדמות הורגשו ערפילים באזור החוף, השפלה ובצפון הנגב, אך בהמשך הם התפזרו. סמוך לשעה 07:45 בוטל נוהל ראות לקויה בנתב"ג ונמל התעופה שב לפעול כסדרו.