הנשיא אובמה יצפה במהלך ביקורו בתערוכת פיתוחים ישראלים

נשיא ארה"ב, שיגיע לישראל בשבוע הבא, יבקר בתערוכה של פיתוחים טכנולוגיים חדשניים מתחומי תחליפי האנרגיה, המאבק בתאונות הדרכים והרובוטיקה - מיטב התוצרת של תעשיית ההיי-טק המקומית. אחד מהם הוא זה של נערים בני 15 מחיפה, שייצרו רובוט מלצר שיכול "להעביר צלחות ממקום למקום"

רובוט, אילוסטרציה (חדשות 2)

במהלך ביקורו של נשיא ארה"ב אובמה בשבוע הבא יציג לו ראש הממשלה נתניהו שורת פיתוחים טכנולוגיים של תעשיית ההיי-טק הישראלית במסגרת תערוכה מיוחדת שתוקם לכבודו. הפיתוחים שנבחרו הם בתחומי תחליפי האנרגיה, מאבק בתאונות דרכים, רפואה, חילוץ והצלה, ורובוטיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתערוכה, שתיערך במוזיאון ישראל בירושלים בשבוע הבא, יציג נתניהו לאובמה שבעה פיתוחים שנבחרו על ידי ועדה מקצועית. הפיתוחים נבחרו מבין כלל ההצעות שהגישו האוניברסיטאות בישראל בהתאם למידת החדשנות שבהם, ההשפעה שלהם על האנושות ויכולת ההצגה שלהם.

ראש מערך ההסברה הלאומי לירן דן אמר כי "אנו מעוניינים להדגיש בביקור בראש ובראשונה את הקשר העמוק בין ישראל לארה"ב". דן אף התייחס לפיתוחים המשוכללים, והוסיף כי "אנו מבקשים להציג בפני העולם את פיתוחי העתיד שמקורם בישראל ונעשה בהם שימוש במקומות רבים בעולם".

בסיום התערוכה, ייפגש הנשיא אובמה עם דור העתיד של המדענים הישראלים ובהם בני נוער מחיפה שזכו בשנה שעברה בתחרות הרובוטיקה הבינלאומית שהתקיימה בארה"ב.

המפתחים - בני נוער בני 15 (חדשות 2)
 

אחד הפיתוחים בתערוכה - רובוט מתוחכם שיכול למלצר

אחד הפיתוחים אותו פיתחו בני הנוער מחיפה הוא רובוט מתוחכם שיכול למלצר. שלושת המפתחים שיציגו את הרובוט בפני הנשיא אובמה הם תלמידים בני 15 מבית ספר עירוני ג' בחיפה: ירין פרנקל, עומר זמיר ועומר שושן.

פרנקל סיפר בגאווה לחדשות 2 באינטרנט על הרובוט שפיתח יחד עם חבריו. "מדובר ברובוט שלוקח צלחת משולחן אחד לשולחן אחר". על הפגישה עם אובמה אמר פרנקל כי הוא לא רגוע במיוחד - "זה מלחיץ. בהתחלה לוקח זמן לעכל את זה. אנחנו רוצים שיהיה יותר פיתוח מהסוג הזה בארץ, זאת גאווה מאד גדולה לנו ובכלל למדינה".