בעקבות התקיפה: הפגנה נגד הזרים

מאות מתושבי דרום העיר יצאו הערב להפגנה בסמוך לשוק התקווה, שם קראו קריאות בגנות המסתננים מאפריקה, הציתו פחים וחסמו מספר כבישים. מפקד מחוז תל אביב במשטרה הורה לעבות את כוחות השיטור

הציתו פחים וחסמו כבישים (חדשות 2)

התקרית הקשה שאירעה הבוקר ובמסגרתה הותקפה מינית ילדה בת שמונה בידי נתין זר מסודן בדרום תל אביב גורמת למתח הוותיק בין הדיירים לאפריקנים להתפרץ החוצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאות בני אדם יצאו הערב להפגין בסמוך לשוק התקווה, כשהם קוראים קריאות בגנות המסתננים. המוחים צעדו לעבר הבית שנפרץ הבוקר בידי המסתנן מסודן ובדרך הציתו כמה מהם מספר פחים וחסמו כבישים. מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב אהרון אקסול, הורה לעבות את כוחות השוטרים במטרה לנסות למנוע תקיפה על רקע לאומני.

חולדאי: "מקרה מזעזע"

זירת האירוע (חדשות 2)

בעוד שבמשטרה ממשיכים לחקור את הנתין הזר מסודן, שנעצר הבוקר כשפרץ לבית בדרום תל אביב וניסה לבצע מעשים מגונים בבת שמונה שישנה בחדרה, הביע ראש העיר רון חולדאי זעזוע מהאירוע הקשה.

"המקרה שאירע בדרום תל אביב הוא מקרה מזעזע שהתרענו עליו כבר פעמים רבות", אמר חולדאי. "שוחחתי עם האב והתחושה היא קשה. נטל המסתננים נופל על האוכלוסייה המתגוררת בדרום העיר - הם אלו שסובלים ומצוקתם מובנת. הם נאלצים לבדם לשאת על גבם קליטתם של רבבות מהגרים".

בהמשך דבריו, ציין ראש העיר כי לתחושתו, יש להחזיר את תחושת הביטחון לתושבי דרום תל אביב. "העירייה, ואני בראשותה, פועלים בכל האמצעים העומדים לרשותנו: בימים אלו אנו פורסים מאות מצלמות ברחבי העיר ובדגש על שכונות הדרום ומקימים מוקד שיעבוד בשיתוף עם המשטרה במטרה להרחיב את הפיקוח על הנעשה בעיר ולהגביר את תחושת הביטחון", אמר.

"מקרה מזעזע". חולדאי (חדשות 2)

"יש לאפשר למהגרי העבודה לעבוד"

הוא הוסיף, כי באחרונה תוגברה האכיפה על בתי עסק של זרים ועל פיצולי דירות שבהן הם מתגוררים. חולדאי ציין כי מועצת העיר אישר התכנית להקמת כוח סיור עירוני. יחד עם זאת, הדגיש: "העירייה מתקשה לעמוד בנטל לבדה. המשטרה והשר העומד בראשה הבטיחו לתגבר באופן משמעותי את נוכחותם בדרום העיר ולהוסיף כ-120 תקנים, אך הדבר לא קרה".

בדבריו, מתח חולדאי ביקורת גם על התנהלות הממשלה בנושא ואמר כי העובדים הזרים לא הוחזרו לארצות מוצאם ולא הועברו למחנה שהוקם בדרום הארץ. "יחד עם זאת, הם אינם יכולים לעבוד", אמר. "במצב הנוכחי, עם הקמת הגדר וסגירתו של הגבול - יש לאפשר למהגרי העבודה לעבוד, דבר שיביא להקטנת המצוקה והפשיעה".