חשד: חריגות בנייה גרמו לקריסת הבניין בת"א

המשטרה חושדת כי בנייה ללא אישור היא שגרמה לקריסת בניין המגורים ברחוב נחלת בנימין בצהריים. אחת הדיירות מספר כי שמעה רעשים מוזרים מהקירות, יצאה מהבית לחנות סמוכה - ואז הבניין קרס. כוחות חילוץ והצלה של פיקוד העורף סורקים את ההריסות

חקירת קריסת בניין המגורים בתל אביב נמשכת, ולחדשות 2 באינטרנט נודע כי דקות ספורות לפני הקריסה התקשרה אחת הדיירות למשטרה ואמרה כי הוא שומעת רעש חריג מהדירה. היא יצאה החוצה - ואז קרס הבניין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה אומרים כי חמש דקות לפני קריסתו של המבנה הגיעה קריאה מאחת הדיירות שהתלוננה על רעשים חריגים. היא לקחת את המחשב הנייד שלה ונכנסה לחנות סמוכה במדרחוב נחלת בנימין. מיד לאחר מכן היא ראתה את המרפסת של ביתה קורסת, יחד עם מחציתו של הבניין.

הדיירת אומרת כי היא שמעה רעשים חריגים מהקירות, ולכן יצאה מהמקום. יחידת החילוץ של פיקוד העורף נקראה לזירת האירוע, ביצעה סריקות בין ההריסות והחלה לפנות את השברים. כלבי גישוש מוודאים שאין בני אדם מתחת לשברי הבניין.

חשד שחריגות בנייה גרמו לקריסה

למרבה המזל - אין נפגעים (דוברות המשטרה)
ניצב משנה דני לוי מפקד תחנת לב ת"א של המשטרה אומר לחדשות 2 באינטרנט כי האבחנה הראשונית היא שהקריסה אירעה כתוצאה מעייפות החומר, ולא מדליפת גז כפי שנחשד קודם לכן. מהנדס העיר תל אביב הגיע גם הוא למקום והוא בוחן את ההריסות. במשטרה בודקים עוד האם חריגות בנייה הם אלו שגרמו לקריסת המבנה.

אחד מעוברי האורח שהגיעו למקום, קבלן שיפוצים בעיסוקו, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על הרגעים שלאחר הקריסה. "המשרד שלי קרוב למקום, שמעתי את הרעש הגדול, אחריו הסירנות ומיהרתי למקום", הוא שחזר. "הבניין הזה כולו מלא סדקים ואני חושש שיש פה מבנים רבים במצב הזה, כאן במזל קרסו רק המרפסות".