סא"ל נעם רון הותיר מכתב: "אני הולך לפגוש את אחי אייל"

מאות הגיעו לבית העלמין מורשה לחלוק כבוד אחרון לסא"ל במיל' נעם רון, שנהרג בהתרסקות מסוק הקוברה בדרום. במכתב שהשאיר להוריו כתב: "תמיד קיוויתי שאם אמות זה יהיה למען מטרה חשובה ותוך כדי ביצוע פעילות שאני מאוד אוהב, וזה כנראה התגשם"

בבית העלמין האזרחי במורשה נטמן אחר הצהריים סגן-אלוף במילואים נעם רון, שנהרג אתמול בהתרסקות מסוק הקוברה סמוך לקיבוץ רבדים בדרום. רון, תושב היישוב אורנית, הותיר אחריו אישה ושלוש בנות. מוקדם יותר היום הובא למנוחות בבית העלמין בהרצליה ההרוג הנוסף, רב-סרן במילואים ארז פלקסר. פלקסר, תושב העיר, הותיר אחריו אישה ותינוק בן כמה חודשים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהלוויה הקריא אחיו של נעם, יוני רון, מכתב שהותיר הטייס להוריו וניתן להם היום על ידי חבריו לטייסת. "אבא ואמא, אם אתם קוראים מילים אלה כנראה שקרה לי משהו. תמיד קיוותי שאם אמות זה יהיה למען מטרה חשובה ותוך כדי ביצוע פעילות שאני מאוד אוהב, וזה כנראה התגשם", כתב נועם ז"ל.

קברו הטרי של נעם רון ז"ל (חדשות 2)

במכתב מתאריך 24.7.2006, התייחס רון ז"ל לטרגדיה הקודמת שפקדה את המשפחה לפני 16 שנים, מותו של אחיו הצעיר: "אני הולך לפגוש את אייל אליו אני מאוד מתגעגע. עבורכם זאת תהיה מכה שנייה ואני ממש מרחם עליכם. נסו לעשות הכל כדי להחזיר את החיוך והאושר לחיים. המשיכו להסתכל על חצי הכוס המלאה ודעו לכם שאין דבר שאייל ואני רוצים יותר מאשר שתהיו מאושרים".

"למרות הקושי הנורא, אנא עשו כל מאמץ כדי להחזיר את החיוך הביתה ולהמשיך לחיות חיים עד כמה שניתן מאושרים. אחרי הכל הלכתי להילחם כדי שחיי ישראלים בכלל, ושלכם בפרט, יהיו מאושרים. הגעתי לאן שהגעתי בזכות החינוך שלכם, העידוד שלכם והערכים שהקנתם לי", כתב נעם רון במסר אחרון להוריו.

"חשש מהרגע שיפסיק לעשות מילואים"

אחרי היוודע האסון אתמול סיפרה אלה רון, אלמנתו של נעם ז"ל, על הקושי לקבל את הבשורה. "אני ברגע מאוד כואב, האסון עוד לא התעכל", סיפרה בעיניים דומעות. "נעם היה איש כל כך מיוחד. הוא שירת את המולדת, עשה מילואים וכל כך חשש מהרגע שיפסיק לעשות מילואים. הוא אהב מאוד את הארץ ולטייל, הוא מאוד אהב לעזור לאנשים והיה צנוע".

"אף פעם לא חשבנו שתקרה תקלה כזאת כי זה פשוט לא נתפס שאחד כמו נועם לא יידע לפתור את הבעיה", סיפר צבי רון, אביו של נעם. "הוא תרם הרבה מאוד לביטחון המדינה בפעילות מבצעית ענפה בלבנון, בעזה, ובמקומות אחרים עלומים", הוסיף אחיו יוני. "הוא היה אח מאוד טוב ונדיב, והיה בינינו קשר קרוב".

התרסקות המסוק בדרום - סיקור מלא:

שני הרוגים בהתרסקות מסוק חיל האוויר

מסוקי הקוברה: 4 התרסקויות במהלך השנים

"הערכה" התאונה נבעה מכשל טכני"

נעם וארז נהרגו בהתרסקות: "זה מצמרר, מחבקים את המשפחות"

אלמנתו של טייס המסוק שנהרג: "פחד מהרגע שבו יפסיק לשרת"

נעם תיעד טיסה - רק לפני שבועיים