חולדאי על התקיפה: "מקרה מזעזע"

שעות לאחר האירוע שבו נפלה ילדה בת שמונה קורבן לתקיפה מינית של פורץ ממוצא סודני בדרום תל אביב, הגיב ראש העיר על שהתרחש. "נטל המסתננים נופל על האוכלוסייה המתגוררת בדרום העיר - הם אלו שסובלים ומצוקתם מובנת", אמר

בעוד שבמשטרה ממשיכים לחקור את הנתין הזר מסודן, שנעצר הבוקר כשפרץ לבית בדרום תל אביב וניסה לבצע מעשים מגונים בבת שמונה שישנה בחדרה, הביע ראש העיר רון חולדאי זעזוע מהאירוע הקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המקרה שאירע בדרום תל אביב הוא מקרה מזעזע שהתרענו עליו כבר פעמים רבות", אמר חולדאי. "שוחחתי עם האב והתחושה היא קשה. נטל המסתננים נופל על האוכלוסייה המתגוררת בדרום העיר - הם אלו שסובלים ומצוקתם מובנת. הם נאלצים לבדם לשאת על גבם קליטתם של רבבות מהגרים".

בהמשך דבריו, ציין ראש העיר כי לתחושתו, יש להחזיר את תחושת הביטחון לתושבי דרום תל אביב. "העירייה, ואני בראשותה, פועלים בכל האמצעים העומדים לרשותנו: בימים אלו אנו פורסים מאות מצלמות ברחבי העיר ובדגש על שכונות הדרום ומקימים מוקד שיעבוד בשיתוף עם המשטרה במטרה להרחיב את הפיקוח על הנעשה בעיר ולהגביר את תחושת הביטחון", אמר.

"התושבים נושאים בנטל". חולדאי (חדשות 2)

"יש לאפשר למהגרי העבודה לעבוד"

הוא הוסיף, כי באחרונה תוגברה האכיפה על בתי עסק של זרים ועל פיצולי דירות שבהן הם מתגוררים. חולדאי ציין כי מועצת העיר אישר התכנית להקמת כוח סיור עירוני.  יחד עם זאת, הדגיש: "העירייה מתקשה לעמוד בנטל לבדה. המשטרה והשר העומד בראשה הבטיחו לתגבר באופן משמעותי את נוכחותם בדרום העיר ולהוסיף כ-120 תקנים, אך הדבר לא קרה".

בדבריו, מתח חולדאי ביקורת גם על התנהלות הממשלה בנושא ואמר כי העובדים הזרים לא הוחזרו לארצות מוצאם ולא הועברו למחנה שהוקם בדרום הארץ. "יחד עם זאת, הם אינם יכולים לעבוד", אמר. "במצב הנוכחי, עם הקמת הגדר וסגירתו של הגבול - יש לאפשר למהגרי העבודה לעבוד, דבר שיביא להקטנת המצוקה והפשיעה".

אביה של הילדה: "נאבקתי בו, אנחנו שרויים בטראומה"

"שרויים בטראומה". אביה של הילדה (חדשות 2)

אביה של הילדה שהותקפה מינית הבוקר על ידי נתין זר מסודן שיחזר את רגעי האימה שפקדו את משפחתו. "התעוררתי לקול צעקות בבית", הוא תיאר את השתלשלות האירועים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "ראיתי את האישה שלי מדממת, צועקת ופצועה על ידי תוקף לא מוכר".

האב, שלו רקע עשיר באומנויות לחימה, לא היסס וזינק מיד על התוקף. "קפצתי עליו ונאבקתי בו כדי לנטרל אותו ואז הזעקתי עזרה", סיפר לאחר האירוע. "כולנו עדיין שרויים בטראומה ובמצב לא טוב".

מהחקירה שביצעו השוטרים עד כה, עלה כי הפורץ נמצא כשהוא גוהר מעל הילדה הקטנה כשבאמתחתו חפצים רבים שנגנבו מהבית כמו למשל הסמארטפון של אב המשפחה.

התושבים זועמים: "יש פחד ברחוב"

התושבים: "יש פחד ברחוב" (חדשות 2)

דיירי השכונות הדרומיות של תל אביב סיפרו הבוקר על מציאות בלתי נסבלת שלא מאפשרת להם להמשיך בשגרת חייהם. חלק מהמשפחות לא שלחו את ילדיהם לבית הספר בעקבות המקרה החמור. "הילדים מאוד מבוהלים", סיפרה טליה מזרחי, תושבת המקום, בשיחה עם חדשות 2. "חייבים לעשות משהו ולחסל את התופעה".

בעקבות המקרה מתכוונים חלק מתושבי שכונת יד אליהו לארגן הפגנה במהלך שעות אחר הצהריים בה יידרשו מראש העיר לטפל בפשיעה הגוברת של הנתינים הזרים שהפכו לדיירי קבע בחלק משכונותיה הדרומיות של העיר.

"מפחיד להסתובב כאן בלילות", סיפרה תושבת נוספת. "אנחנו חיים בתקופה האחרונה בפחד ומפחדים לתת לילדים שלנו להסתובב כאן לבדם".

החשד לתקיפה ופריצה בדרום ת"א - הסיקור המלא:

נתין זר פרץ לבית וניסה לאנוס ילדה

"נאבקתי בו, אנחנו בטראומה"

מה חוקי לעשות כשפורץ נכנס לבית?