איש עסקים רצה לכסות את חוב המשפחה שנזרקה לרחוב - המדינה התנגדה

איש העסקים מיקי נעימי רק ביקש לסייע למשפחת שבבו מצפת, שנזרקה לרחוב עקב פיגור בתשלום השכירות - אלא שהמדינה סירבה להסדר בטענה שהוא חד פעמי בלבד. המשמעות: 13 בני המשפחה יישארו ברחוב

משפחת שבבו תישאר ברחוב - גם אחרי שהציעו לכסות את חובה: אמש חשפנו במהדורה המרכזית את סיפורה של המשפחת בת 13 הנפשות מצפת, שנזרקה לרחוב בגלל חוב של כמה אלפי שקלים בדמי השכירות. היום מתברר שגם לאחר שהציעו לשלם עבורם את החוב, בני המשפחה יוותרו חסרי בית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשפחה בת 13 הנפשות מצפת, השוהה מזה כמה ימים ברחוב לאחר שפונתה מביתה, רכשה לפני כ-30 שנה בית וזמן קצר לאחר מכן פלשה לדירת חדר צמודה, הנמצאת בבעלות האפוטרופוס הכללי שבמשרד המשפטים. גם לאחר שהגיעה מול המשרד להסדר, המשפחה כולה נזרקה מביתה עקב מצב כלכלי קשה שהוביל לפיגור בתשלומי שכר הדירה.

"אני מתפללת שנעשה ליל הסדר כמו כולם", אמרה אתמול מרים שבבו. "עשינו קניות לחג ועכשיו הכל בחוץ. לא מדובר על בגדים אלא על אוכל. לא אכלנו מאתמול". בינתיים הוצבה שמירה מחוץ לבית ועיריית צפת והשכנים עושים מאמץ למצוא להם דיור חלופי. "ביקשנו שנשב אחרי החגים", הדגיש אברהם שבבו שנשאר כעת מחוץ לביתו. "אני יושב בחוץ ומחכה לישועה, אני לא יכול לעשות כלום מול אנשי ביטחון, אני לא אכנס בלי הרשות שלהם".

איש העסקים נרתם לסייע - ונדחה

בני המשפחה נותרו בחוץ (חדשות 2)
איש העסקים מיקי נעימי שצפה אתמול בכתבה, נזעק מיד לעזרת המשפחה וביקש לשלם את החוב עבורם - וזאת על מנת שיוכלו לשוב במהרה לביתם. נעימי פנה למשרדי האפוטרופוס הכללי והציע לשלם את החוב של המשפחה, אבל שם נאמר לו שגם אם החוב יוסדר, הם לא יוכלו לשוב לדירה.

"ראיתי את הכתבה אתמול, והבוקר הייתי במשרד המשפטים בירושלים ודיברתי עם האחראי שהיה בשטח והיה מעורב בפינוי", סיפר נעימי בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "אמרתי שאני מוכן לשלם את כל החוב ולהחזיר אותם לדירה", סיפר נעימי. למרות הרצון הטוב לסייע, התשובה שקיבל הייתה: "אתה יכול לשלם אם אתה רוצה, אבל אנחנו לא נחזיר אותם".

לאחר פניית חדשות 2 באינטרנט למשרד האפוטרופוס הכללי וכונס הנכסים הרשמי במשרד המשפטים, נמסרה התגובה הבאה: "האפוטרופוס הכללי היה נכון בעבר ונכון גם היום להגיע להסדר מניח את הדעת עם משפחת שבבו", כתבו במשרד. 

"למשרדנו התקבלה פניה של אדם שהביע נכונות לשלם את חוב העבר של המשפחה על מנת לאפשר חזרתה לדירה אליה פלשה שלא כדין - ואולם פניה זו לא הייתה מספקת היות ולא היה בה להסדיר את תשלום דמי השכירות השוטפים ולהבטיח את פינוי הנכס בתום תקופת השכירות", הבהירו במשרד המשפטים.

"היה ותתקבל הצעה כאמור, אשר יש בה להבטיח באופן מניח את הדעת את זכויות בעליו הפרטיים של הנכס, היא תיבחן בנפש חפצה", סיכמו.