גולשי הקייט סרפינג החליפו את הים בשלג

גולשי האקסטרים נוהגים בדרך כלל לרחף מעל לגלים הגבוהים שבים, אך הסערה הגדולה בשבוע שעבר איפשרה להם לקחת את ציוד הגלישה ולעבור לאזור אחר לגמרי - רמת הגולן. "רק לעתים רחוקות מזג האוויר מתאים בדיוק כדי להחליף את הים בשלג", הסביר אחד הגולשים

הסערה הגדולה שפקדה את ישראל בשבוע שעבר אפשרה לגולשי הגלים להחליף את הים בשלג - וזה בדיוק מה שעשו שישה גולשים, שלרוב עוסקים בגלישת קייט סרפינג בים והפעם שינו קצת את הסוג המשטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עדי דגני מ-North Kiteboarding Israel גולש בים כבר שנים רבות, אך רק לעתים רחוקות תנאי מזג האוויר מתאימים בדיוק כדי להחליף את הים בשלג. "בסוף השבוע התקיימו התנאים המושלמים לספורט הזה - שהוא נדיר בישראל", אמר דגני. "אלו תנאים שמבשילים פעם ב-10 שנים, שלג עמוק מספיק שנערם ורוחות חזקות מספיק במהירות 15 קשר".

הגולשים האמיצים (נורית לונדנר)

דגני וחבריו זיהו את ההזדמנות, העמיסו את הציוד ונסעו לרמת הגולן. החבורה עצרה סמוך לקיבוץ מרום גולן ופרסה את הציוד, כשמולם קו התלים של רמת הגולן - ממש סמוך להר בנטל.

"זה יכול להגיע למהירויות אדירות בגלל שזה שלג", הוסיף דגני. "זה דומה לסנואו בורד, אבל בגלל השלג גם כל נפילה היא קריטית, זה לא רך כמו המים. במהירויות כאלו זה יותר קרוב לכביש אספלט. בחו"ל הספורט מאוד נפוץ אבל לצערנו כאן בגלל תנאי מזג האוויר, זה יחסית נדיר. מקווה שאם יימשך השלג בגולן ובחרמון ייווצרו התנאים לעוד כמה ימים כאלו".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv