בגלל השרב: מרתון תל אביב המלא נדחה בשבוע

עכשיו זה רשמי: בעקבות השרב הכבד הצפוי ביום שישי ובהתאם להמלצות משרד הבריאות, החליטה עיריית תל-אביב יפו לדחות בשבוע את המקצה המרכזי (42.2 ק"מ) ולהקדים את שעות מקצי הריצה האחרים. במרתון לפני שנתיים מת אחד הרצים כתוצאה ממכת חום

תל אביביים - היכונו לפקקים גם ביום שישי הבא: השרב הכבד הצפוי באזורנו ביום שישי הקרוב משבש את מרתון תל-אביב. בעירייה הודיעו אחר הצהריים כי המקצה המרכזי (42.2 ק"מ) יידחה בשבוע, בעקבות הנחיות משרד הבריאות. יתר המקצים יוקדמו. ביום שישי צפויות הטמפרטורות בתל אביב להגיע ל-32 מעלות לצד 35% לחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעיריית תל-אביב הדגישו כי שקלו לדחות את האירוע כולו לשבוע הבא, אך הדבר לא התאפשר בשל ביקורו הצפוי של אובמה בישראל. כמו כן נבדקה אפשרות להקדים את הריצה לשעות השחר המוקדמות, אך גורמים רפואיים פסלו את האפשרות הזאת בשל חשש ממחסור בשעות שינה של הרצים.

המקצה המלא ייערך ביום שישי הבא בפארק הירקון. רצים שנרשמו ואינם מעוניינים להשתתף במרוץ בשבוע הבא יוכלו לקבל את כספם בחזרה, או לרוץ באחד המקצים האחרים ולקבל את ההפרש הכספי. חצי המרתון הראשון יוזנק בשעה 05:45 בבוקר, והחצי השני ייצא לדרך רבע שעה מאוחר יותר.

לפני שנתיים: רץ מת ממכת חום

מרתון תל אביב, ארכיון (רויטרס)
בשעה 06:45 יחל המקצה הראשון של מרוץ 10 ק"מ, רבע שעה לאחר מכן יתקיים המקצה השני ובשעה 07:30 יוזנק המקצה השלישי. בשעה 08:15 ייצא לדרך מיני מרתון לילדים, והרצים האחרונים במרוץ הידידות (למרחק של 4.2 ק"מ) יוזנקו בשעה 08:40.

בעקבות ביטול המקצה המרכזי והקדמת המקצים האחרים, הכבישים שייחסמו לרגל המאורע ייפתחו מחדש כבר בשעה 10:00, ולא ב-13:00 כפי שתוכנן מראש. כמו כן, עקב דחיית המסלול הארוך לא ייסגרו לתנועה הרחובות ראול ולנברג, שטרית, לוי אשכול וש"י עגנון.

במרתון שהתקיים לפני כשנתיים מת אחד הרצים, גבר בן 42, לאחר שנפגע ממכת חום במהלך הריצה. במרתון, שהתקיים אז בחודש אפריל, פונו 15 רצים לקבלת טיפול בבתי החולים בשל החום הכבד ששרר. בנוסף טיפלו הצוותים הרפואיים במקום בעוד כ-50 מקרים של התייבשות.